Tavuk döner yemek kilo aldırır mı?

Ynka

Hectopat
Merhaba Haziran'da başladığım diyetimde 25 kg vererek istediğim kiloya geçen ay ulaştım. 1 aydır diyet yapmıyorum, abur cubur hariç canım ne isterse yiyorum (ekmek yemiyorum).
Ama üniversite yüzünden düzenim bozuldu, yemek yapacak kimse olmadığı için akşam 4 gibi 1 tane Hatay usulü döner yiyorum 3 günde 1 falan ama onu yediğim gün başka hiçbir şey yemiyorum. Kahvaltı da yapmamış oluyorum genelde. Günde 1 tane tavuk döner ile kilo alınır mı? Genelde gündüzleri hareket ediyorum, döneri yediğim zaman 4'den sonra genelde evdeyim ama 100 tane ip atlayıp 50 tane mekik çekiyorum. Bu şekilde kilo alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar yediğiniz önemli değil. Önemli olan günlük aldığınız kalorinin fazlasını gün içersinde yakabiliyor musunuz? Yakabiliyorsanız kilo almazsınız ama yakamıyorsanız kilo alırsınız. Bunu sizin ölçmeniz lazım.

Hatay usulü çoğu yerde en dandik yağın basılarak hazırlanmış hali oluyor maalesef. Marketlerde paket halinde satılan sossuz tavuk döneri alıp, tavada biraz ısıttıktan sonra kepek ekmeği, marul, domates vb. sandviç yapabilirsin. Çok yavan gelirse biraz mayonez eklenebilir. Hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı olur.

Ne kadar yediğiniz önemli değil. Önemli olan günlük aldığınız kalorinin fazlasını gün içerisinde yakabiliyor musunuz? Yakabiliyorsanız kilo almazsınız ama yakamıyorsanız kilo alırsınız. Bunu sizin ölçmeniz lazım.

1 döner 700 kalori olsa 300 kaloride yan şeylerden yesem badem vs 1000 kaloriyi yakıyorumdur günde çünkü sabah 7'den gece 12'ye kadar ayaktayım ve genelde evde olmuyorum bu şekilde beslenmeyle haftanın 2 günü 10 km bisiklet sürsem kilomu koruyabilir miyim haftada 20 km bisiklet toplamda.

1 döner 700 kalori olsa 300 kaloride yan şeylerden yesem badem vs 1000 kaloriyi yakıyorumdur günde çünkü sabah 7'den gece 12'ye kadar ayaktayım ve genelde evde olmuyorum bu şekilde beslenmeyle haftanın 2 günü 10 km bisiklet sürsem kilomu koruyabilir miyim haftada 20 km bisiklet toplamda.
Bisiklet sürmek çok fazla kalori yaktırır fakat yediğiniz yiyeceklerin kalorilerini bilmediğim için birşey diyemem.

Bisiklet sürmek çok fazla kalori yaktırır fakat yediğiniz yiyeceklerin kalorilerini bilmediğim için bir şey diyemem.

Başkan artık hiç iradem yok diyet yapma isteği falanda kalmadı ama abur cubur hiç yemiyorum fakat sürekli zurna döner falan yiyorum en azından döner yediğim gün başka hiçbir şey yemıyorum kendimi böyle avutuyorum inşallah kilo almam.

Yeni konular

Geri
Yukarı