Tavuk döneri tavuk döner yapan ne?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Dönercilerdeki gibi tavuk döner nasıl yapılır? Evde yaptığım döner bu kadar kaliteli olmuyor ama yine de güzel. Peki dönerciler sebzeler ve görünen malzemeler dışında hangi sosları kullanıyor da döneri bu kadar güzel yapıyor? Ev yapımı tavuk dönerin kalitesini arttırmak istiyorum.

Şimdi validenin tarifini veriyorum harika bir tat yakalıyorsun. Önce tavuğunu sosla. Sos olarak genelde tuz, salça ve yoğurt karıştırıyoruz. Tavuk dolapta birkaç saat dinlensin. İstediğin baharatları da ekleyebilirsin. Yanına istersen patates, biber, soğan at. İçi sulanana kadar pişiriyoruz-fırında-. Pişince lavaş ekmeğimizi tavuğun pişen sosuyla süslüyoruz. Yanına isteğe göre kola veya ayran. Afiyet olsun 😋

Şimdi validenin tarifini veriyorum harika bir tat yakalıyorsun. Önce tavuğunu sosla. Sos olarak genelde tuz, salça ve yoğurt karıştırıyoruz. Tavuk dolapta birkaç saat dinlensin. İstediğin baharatları da ekleyebilirsin. Yanına istersen patates, biber, soğan at. İçi sulanana kadar pişiriyoruz-fırında-. Pişince lavaş ekmeğimizi tavuğun pişen sosuyla süslüyoruz. Yanına isteğe göre kola veya ayran. Afiyet olsun 😋
Tarifin için teşekkür ediyorum. 😇 Benim yaptığım ekmek ile daha güzel oluyor. Ayrıca marketten aldığım için zaten sos koyuyorlar.

Evde yapılandan kasıt eğer hazır, donmuş dönerler ise dönercilerdeki taze lezzeti yakalamak imkansız. Dönerin lezzeti 1. etin kalitesi ve tazeliği 2. ise sos. Tavuk döner genelde tazedir dönercilerde çünkü en dandik dükkanda bile tavuk döner kalmaz o gün biter.
Keşke her gün bitse. Emin olun kalmışları yiyorsunuz. :)

Sosundan önce marine edilmesi

Yeni konular

Geri
Yukarı