TC anayasası'nın ilk maddesinin değiştirilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Malum kesimin dilinde

Aynı ülkede yaşayan insanların fikirleri, görüşleri vb. uymuyor diye birbirleri için malum kesim demeleri çok yanlış.

Bu tip konular üyelerin boş tartışmalarla birbirlerine karşı gerginleşmesi dışında bir işe yaramıyor.

24 Temmuz günü alenen Cumhuriyet'e ve Anayasa'ya meydan okundu. Topluluk içinde tek bir tane dahi Türk bayrağı yoktu. Herkesin elinde ortadoğu ülkelerinin ve malum yeşil bayrak vardı. Malum kesimin dilinde yönetim biçiminin değiştirileceği söylentisi dolaşıyor. Buna cüret edilebilir mi? Oldu da edildi diyelim. Gerçekten buna destek verenler olacak mı? Özellikle Z kuşağı bu durum için ne diyor?

Halk sokağa dökülür. Halk olmasa da ben çıkar hakkı savunurum. Karşımda kimin olduğu umrumda değil.

Aynı ülkede yaşayan insanların fikirleri, görüşleri vb. uymuyor diye birbirleri için malum kesim demeleri çok yanlış.

Bu tip konular üyelerin boş tartışmalarla birbirlerine karşı gerginleşmesi dışında bir işe yaramıyor.
Bu ülkeyi yıkma eğiliminde bulunanlar benim ülkemin vatandaşı olamaz.

Burada söz konusu olan kan ve irfanla yazılmış Türkiye Cumhuriyeti, bunu boş olarak değerlendirmek nasıl bir haleti ruhiyeyse...

Bu ülkeyi yıkma eğiliminde bulunanlar benim ülkemin vatandaşı olamaz.

Benim bahsettiğim şey madem düşüncen bu yönde sosyal medya bunun için daha uygun bir yer. 10 yıldır alakalı alakasız her yerde siyasi tartışmalar dönüyor sonuç? Bir dini bir de siyasi tartışmalar kara deliğe dönüşüyor sonra kilitleniyor bitti. Boşuna gerginlik.

Ne bileyim protesto hakkını kullanmak, Twitter vb. kullanmak varken Technopat'ta bu denli öfkeli bir şekilde konu açmaya ne gerek var? Ben tarafsız yaklaşıyorum konuya yanlış anlaşılmasın.

Benim bahsettiğim şey madem düşüncen bu yönde sosyal medya bunun için daha uygun bir yer. 10 yıldır alakalı alakasız her yerde siyasi tartışmalar dönüyor sonuç? Bir dini bir de siyasi tartışmalar kara deliğe dönüşüyor sonra kilitleniyor bitti. Boşuna gerginlik.

Ne bileyim protesto hakkını kullanmak, Twitter vb. kullanmak varken Technopat'ta bu denli öfkeli bir konu açmaya ne gerek var? Ben tarafsız yaklaşıyorum konuya yanlış anlaşılmasın.
Çok tarafsızsınız hocam. Allah taraflı yönünüzü göstermesin.

Bu konuyu açıp neden milleti zıt kutuplara itiyorsunuz ve neden sizin görüşünüze aykırı bir görüş tutan bir kesime sanki insan bile değilmişcesine malum kesim diyorsunuz? Herkes sizin görüşünüzü tutacak değil ve islami kurallar nefret edilesi bir şey değil. İslamda asla zorlama yoktur herkes istediği dine inanır istediğini yapar buna da kimse karışamaz kişi sonuçta kendi bacağından asılacak değil mi? Yani bu kurallarda size zarar verecek hiçbir şey yok aksine birçok suçu ortadan kaldırabilecek yasalar sunuyor tabii şu anki yönetim biçimimiz daha iyi ve güzel değişmesine gerek yok ve kulaktan doğma bilgilere pek inanmayın bence.

24 Temmuz günü alenen Cumhuriyet'e ve Anayasa'ya meydan okundu. Topluluk içinde tek bir tane dahi Türk bayrağı yoktu. Herkesin elinde Orta Doğu ülkelerinin ve malum yeşil bayrak vardı. Malum kesimin dilinde yönetim biçiminin değiştirileceği söylentisi dolaşıyor. Buna cüret edilebilir mi? Oldu da edildi diyelim. Gerçekten buna destek verenler olacak mı? Özellikle Z kuşağı bu durum için ne diyor?

Anayasanın 4.maddesi, diğer 3 maddeyi koruyor şu anda. Değiştirmeye çalışmak gibi bir hata yapacaklarını sanmıyorum.

Atatürk kapanmasına son derece kızmıştır.

Neden kızsın? Atatürk inançsız bir insandı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı