Tchibo Black'N white filtre kahve nasıldır?

@4X3S D3NIED @Buğra S sanırsam Starbucks'ın kahvelerini (filtre kahve, espresso vs) nestle yapıyormuş. Yani pekte kaliteli olduğu söylenemez ama tabii ki seveni de var.
Bir de hocam ilk defa filtre kahve içeceğim. Büyük ihtimalle acı gelecek ve bu yüzden beğenmeyebilirim doğal olarak. Kendimi alıştırmak için kahvenin içerisine bitter çikolata eklemeyi düşünüyorum. Sizce mantıklı mı? :D
Bence degil cunku homojen dagilmiyor, az kahve koyarsin begenmezsen.

@Buğra S hocam Mehmet Efendi gayet güzeldi. Şu anlık markette bulamıyorum da, başka bunun gibi önerebileceğiniz bir kahve var mı? En azından bir süreliğine.
Hocam aslında taze çekip gönderen firmalardan öğütülmüş Colombia alabilirsiniz. Kahve taze olunca daha lezzetli oluyor. Hatta alabiliyorsanız ucuz da olsa el öğütücüsüyle kahveyi demlemeden önce öğütmek daha iyi olur. Çünkü öğütülünce kahvenin havadaki oksijen ile temas alanı artıyor ve içindeki çoğu aromatik bileşiğin ömrü en fazla 3-4 saat oluyor. Çekirdek kahvedeyse kavrulduktan 2 aydan sonra tat bozulmaları başlıyor.

Hocam aslında taze çekip gönderen firmalardan öğütülmüş Colombia alabilirsiniz. Kahve taze olunca daha lezzetli oluyor. Hatta alabiliyorsanız ucuz da olsa el öğütücüsüyle kahveyi demlemeden önce öğütmek daha iyi olur. Çünkü öğütülünce kahvenin havadaki oksijen ile temas alanı artıyor ve içindeki çoğu aromatik bileşiğin ömrü en fazla 3-4 saat oluyor. Çekirdek kahvedeyse kavrulduktan 2 aydan sonra tat bozulmaları başlıyor.
Öğütme kısmını deneyimlememekle beraber muhtemelen Colombia çekirdekleri ile yakın bir tadı yakalarsınız, onun dışında Colombia çekirdek ürün bilmiyorum :/

Öğütme kısmını deneyimlememekle beraber muhtemelen Colombia çekirdekleri ile yakın bir tadı yakalarsınız, onun dışında Colombia çekirdek ürün bilmiyorum :/
Fiyatları çok değişken olduğundan pek bir şey söyleyemiyorum. Bildiğim Moliendo ve Coffetropic var fiyatları fena değil. Fakat nitelikli kahve denilen 3. nesil kahveler pahalı oluyor.

Fiyatları çok değişken olduğundan pek bir şey söyleyemiyorum. Bildiğim Moliendo ve Coffetropic var fiyatları fena değil. Fakat nitelikli kahve denilen 3. nesil kahveler pahalı oluyor.
Ben hep Migrosun 35 liralık kahvesini alığım için beni ilgilendermiyen bir vaziyet :D Starbuckstan iki küçük filtre az alırım onu alır evdeki kırık french press ile demlerim. O seviyelere çıkmanın öğrenci halde lüzumu yok :D

Teşekkürler hocam ama öğütücü için hiç zamanım yok sabahları. Sabahları genelde alelacele oluyor zaman. :)

Geri
Yukarı