TCL 10L alınır mı?

Telefonun size göre artı ve eksileri nelerdir? Kamera performansı nasıl?
Merhabalar, öncelikle genel olarak memnun olduğumu belirtmeliyim. Malzeme kalitesi ve hissiyat olarak beklediğimden iyi çıktı. Seyrek kullanımda 3 gün, normal kullanımda 2 gün, yoğun kullanımda da 1 günü rahatça çıkarabiliyorum. Kameradan memnunum, makro kamera sadece laf olsun diye konulmamış gayet güzel çekim yapıyor. 48MP' de detaylar gayet iyi ama deklanşör gecikmesi var, umarım yazılımla hallolur. Kamera yapay zeka desteği gayet iyi çalışıyor, ortamı iyi algılayıp ışığı ona göre ayarlıyor. Gece çekimi için karanlık çekim modu var. Diğer modellerdeki gibi Süper Gece Modu yok, karanlık çekim başarılı ama babamın TCL 10 Plus telefonunda deneyimlediğim kadarıyla Süper Gece Modu çok daha başarılı, umarım yazılım güncellemesi ile gelir. Video tarafında 4K 30FPS çok güzel ama 1080P 60 maalesef yok, yazılım güncellemesi ile gelirse iyi olabilir. Düşük boyutlu videolar için daha ideal olacaktır. Ekran renkleri güzel ve canlı, ben NXTVISION ve HDR açık kullanıyorum gayet memnunum. Hoparlör mono ama ses kalitesi ve yüksekliği gayet iyi. Şarj süresi kutuda gelen adaptörle (10W) 2 saat 25 dakika civarında, 10 Plus' ın 18W adaptörü ile denemedim denersem bilgilendiririm. Bu fiyat bandına göre bence gayet güzel bir telefon. Çok yakın fiyatlarda Xiaomi Redmi Note 8 var ona göre daha üstün özellikler sunuyor. Oyun oynamadığım için oyun tarafındaki performanstan maalesef söz edemeyeceğim ama günlük kullanımda işlemci gayet yeterli, hiç kasma donma yaşamadım. 6GB ram de cabası. Başka soracağınız bir şey varsa seve seve cevaplarım, ben 2200₺' ye aldım gayet de memnunum, bence alınır bir telefon. 200-300₺ kadar fark veririm derseniz TCL 10 Plus da gayet güzel, Amoled kavisli ekran, 4500mAh batarya, 18W' a kadar hızlı şarj gibi artıları var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. Bu konu hakkında düşüncen varsa sevinirim, iyi günler.
Rica ederim ne demek. Tabii ki bir bakayım.
@awuin hocam 10 Plus modelinin 18W adaptörü ile denedim bugün şarj süresi aynı farklılık yok. Anlaşılan en fazla 10W alıyor. Bence bir eksik değil hızlı şarj (şarj olurken ekranda hızlı şarj yazıyor yine de) ama bazıları önemsiyor.

Son düzenleme:
@NovaRiper hocam, sizce satış sonrası muhatap bulmakta zor mu?
Öncelikle merhabalar, henüz hiç garanti vs. durumu yapamadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum lakin kamera ile ilgili bir sorum vardı TCL Türkiye'ye mail attım ve hızlı bir geri dönüş aldım. Geribildirimde hızlı oldukları konusunda başka kullanıcı yorumları da okumuştum. Bendeki ürün Bilkom garantisi ile geldi, bazıları resmi distribütör garantili oluyormuş. Ben pek bir sıkıntı olacağını sanmıyorum açıkçası yine de karar sizin, bu fiyata (2200 civarı) en mantıklı model gibi. Amoled isterseniz TCL 10Plus' ı da öneririm babamda var gayet memnunuz.

Öncelikle merhabalar, henüz hiç garanti vs. durumu yapamadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum lakin kamera ile ilgili bir sorum vardı TCL Türkiye'ye mail attım ve hızlı bir geri dönüş aldım. Geribildirimde hızlı oldukları konusunda başka kullanıcı yorumları da okumuştum. Bendeki ürün bilkom garantisi ile geldi, bazıları resmi distribütör garantili oluyormuş. Ben pek bir sıkıntı olacağını sanmıyorum açıkçası yine de karar sizin, bu fiyata (2200 civarı) en mantıklı model gibi. AMOLED isterseniz TCL 10Plus'ı da öneririm babamda var gayet memnunuz.

Hocam "Resmi distribütör garantisi." demek markanın ülkede anlaştığı servis ya da kendi servisi anlamına geliyor.

Samsung, Huawei, Apple dışında çoğu markanın Türkiye'de kendi garanti hizmeti yok bu sebeple "Bilkom", "Genpa", KVK" gibi servislerle anlaşıyorlar.

Hocam "Resmi distribütör garantisi." demek markanın ülkede anlaştığı servis ya da kendi servisi anlamına geliyor.

Samsung, Huawei, Apple dışında çoğu markanın Türkiye'de kendi garanti hizmeti yok bu sebeple "Bilkom", "Genpa", KVK" gibi servislerle anlaşıyorlar.
Bildiğim kadarıyla bazısına kendi servisleri bakıyormuş diğer modellere de Bilkom'un anlaştığı servisler. Detaylı bilgim yok ama HWP' bin bir videosunun altına biri öyle yazmıştı ona istinaden söyledim.

@NovaRiper hocam merhaba. TCL 10L modelini almaya düşünüyorum. Siz hala kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız o zamandan beri bir sıkıntı çıkardı mı, memnun musunuz? Şu an MediaMarkt üzerinde 2500 liraya satılıyor, bu fiyata alınır mı? Teşekkürler. (Günlük işlerde kullanılacak, yoğun bir kullanım olmayacak.)

@NovaRiper hocam merhaba. TCL 10L modelini almaya düşünüyorum. Siz hala kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız o zamandan beri bir sıkıntı çıkardı mı, memnun musunuz? Şu an MediaMarkt üzerinde 2500 liraya satılıyor, bu fiyata alınır mı? Teşekkürler. (Günlük işlerde kullanılacak, yoğun bir kullanım olmayacak.)
Hocam merhabalar, cihazı halen kullanıyorum. Açıkçası bir sorunla karşılaşmadım şuana kadar. Ben 2200 TL' ye almıştım, fiyatlar epey yükseldi ama yine de 2500TL bence gayet uygun. Diğer firmalarda 3200-3300TL civarı. Günlük kullanım için de gayet uygun yeterli geleceğini düşünüyorum. Başka sorunuz varsa yanıtlayabilirim. Rica ederim, iyi forumlar.

Geri
Yukarı