TD-W9970 modeme gelen hızı alamıyorum

kursatcanciger

Kilopat
Daha fazla  
TD-W9970 modem kullanıyorum. Modeme gelen hızlar 6Mbit upload 24Mbit download. Downloadda sıkıntı yok ama farklı kablolarla ve Wi-Fi ile yaptığım ölçümlerde upload hızı 2.5 3 üzeri hiç gelmiyor. Sebebi ne olabilir?

1607426442490.png

Herhangi bir önerisi olan var mı?

Son düzenleme:
TD-W9970 modem kullanıyorum. Modeme gelen hızlar 6Mbit upload 24Mbit download. Downloadda sıkıntı yok ama farklı kablolarla ve Wi-Fi ile yaptığım ölçümlerde upload hızı 2.5 3 üzeri hiç gelmiyor. Sebebi ne olabilir?

Eki Görüntüle 770182
Herhangi bir önerisi olan var mı?
Mevcut veri oranı kullandığınız pakete göre değişmektedir. Paketinizin indirmesi 25 kadar mı destekliyor?

Eğer paketiniz 25 indirme 6 yükleme şeklindeyse resim doğru. Gelelim 2. konuya yükleme 3 alıyorum dediniz. Paketiniz 6 iken 3 almanız normal değil. Tam olarak 3 mü alıyorsunuz yoksa 3.küsürat mı çıkıyor. Eğer küsüratlı bir sayı çıkıyorsa interneti kablolu olarak test etmenizi öneririm. eğer onda 4.5, 5, 5.5 alıyorsanız sorun yoktur ama kablolu bağlantıya rağmen 3 geçmiyorsa internet sağlayıcınıza başvurmanızı öneririm.

Farklı cihazlarda kablolu yaptığım testler 5 ile başlayıp 1 saniye sonra 2.9 3.2 arası dalgalı devam ediyor. Sağlayıcım türktelekom. Maalesef modemimin günlerce açık olmasından kaynaklanması haricinde bir bahaneleri yok. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı