TD-W9970 yüksek Ping sorunu

PeaR

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Ben önceden Asus'un bir modemini kullanmaktaydım ve gerçekten memnundum. Ping sorunum hiç yok değildi fakat bu kadar fazla değildi tek başıma gayet güzel bir şekilde Online oyun oynayabiliyordum. Daha sonra abim ile League Of Legends oyununu oynarken pingin arada 130 ms'e çıkması hatta ve hatta oyundan kopmalar çok sık yaşandığından bunaldık ve TTNET'i aradık. Sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler bir sürü şey zırvalayıp arıza kaydı oluşturdular. Daha sonra onlardan bir eleman gelerek hattı inceledi ve apartman içindeki kablodan kaynaklandığını desteklemediğini söyledi. Daha sonra gidip apartmanın içinden bizzat kendim Cat6 kablo çektim ve interneti kullanmaya başladım. Tek oynadığımda yine bir şey fark etmiyordu fakat iki kişi yine aynı şeyi yapıyordu. Arayıp bir daha arıza kaydı oluşturduk bu sefer arızanın modemden kaynaklandığını söylediler benim modemim ADSL bir modemdi ve VDSL modem aldığınızda sorununuz çözülecek ve internetiniz evin her yerinden rahatlıkla çekecek dediler. Gidip modeme para vermek yerine arkadaşımın kullanmadığı TP-Link TD-W9970 antensiz modemini aldım ve kurdum. Kurduğumda hiçbir sorun yok ve mükemmel çeken modem 10 dakika sonra 1000 ms sabit pinglenmeye başladı ve download speedim ciddi bir şekilde düştü. Yine TTNET'i aradım ve arıza kaydı oluşturdum ve bu sefer de modem şirketini arattırdılar. Oradaki konuştuğum personel bana kablosuz temel ayarlardan bir ayar yaptırdı ve sorunun çözüleceğini söyledi. Fakat aradan üç gün geçti bırakın iki kişi pingsiz oyun oynamayı tek başıma bile artık sabit 500 ms'in altına inemiyorum modemin durumunu ve yaptırdığı ayarların resmini koyacağım.

Dosya Ekleri

• Adsızvzx.png
    Adsızvzx.png
    2,4 KB · Görüntüleme: 692
  • baba.png
    baba.png
    10,3 KB · Görüntüleme: 588
  • bava.png
    bava.png
    14 KB · Görüntüleme: 701
  • vava.png
    vava.png
    3,4 KB · Görüntüleme: 618
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı