TD-W9970v3 yerine yeni modem alınır mı?

yasingunaydin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Bilimci
Merhaba,

Evimde Türk Telekom'un 16 Mbps ADSL interneti mevcut. Altyapı maksimum 14 falan destekliyor zaten. Bölgede altyapı olmadığından dolayı (maalesef) bu internete mahkumum. Modem olarak Türk Telekom'un verdiği TP-Link TD-W9970v3 cihazını kullanıyorum. Kablosuzda genel olarak memnun değilim. Çoğu zaman mobil internete geçiyorum dayanamayıp. Kablolu kullanımda nadiren gecikme ve yavaşlık oluyor. Hattan kaynaklı da olabilir ama her zaman aynı kalitede bağlantı alamıyorum. Bazen 8 Mbps, bazen 10, bazen 12 değişiyor. Durumumu göz önünde bulundurursanız yeni bir modem almak benim için mantıklı mıdır? Sonuç olarak çok hızlı olmayan bir internetim var. Çok fark eder mi? Ederse hangi modemi önerirsiniz? Teşekkürler.

Bende de aynı modem var.Değiştiricem. Kablosuzda Kopmalar çoksa Dayanılmayacak haldeyse Yeni Modem iyi olur.Bütçe Belirtirseniz öneri Yapalım?
Sorunlarımı çözecek ve stabil bir bağlantı sağlayacaksa değiştiririm çok net. Çok bilgim yok modem fiyatlarıyla ilgili ama 500-600 küsür fiyatlara Asus'un modemlerini gördüm. Genel olarak bütçe kısıtım yok ama internet durumum ortada çok üst seviye bir şey almama gerek yok sanırım.

ADSL internette yüklenince kopmalar doğal çünkü 0.75Mbps falan upload veriyorlar. Bence altyapı gelişimi için dilekçe verin biz apartmanca verince tüm sokağa VDSL2+ geldi.
Tek apartman dilekçe versek yeterli olur mu? Zamanında tüm sokaktan imza toplama olaylarını falan anımsıyorum ama şehir efsanesi de olabilir tabii ki :)

Sorunlarımı çözecek ve stabil bir bağlantı sağlayacaksa değiştiririm çok net. Çok bilgim yok modem fiyatlarıyla ilgili ama 500-600 küsur fiyatlara ASUS'un modemlerini gördüm. Genel olarak bütçe kısıtım yok ama internet durumum ortada çok üst seviye bir şey almama gerek yok sanırım.

Tek apartman dilekçe versek yeterli olur mu? Zamanında tüm sokaktan imza toplama olaylarını falan anımsıyorum ama şehir efsanesi de olabilir tabii ki :)

Benim durumumda işe yaradı ancak ne kadar çok imza o kadar garanti olur.

Önemli değil hocam. İkinci ele pek sıcak bakmıyorum. Bu ürünlerin de sıfırları satışta değil. Sadece 750B satışta. O da 800-900TL bandında.

Pardon 750B yazmışım. T50B olacaktı.

Keenetic Omni DSL hakkında ne düşünüyorsunuz hocam?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı