Team GX1 480 GB SSD okuma ve yazma hızının düşmesinin oyun performansına etkisi var mı?

Dante

Kilopat

Bu linkteki SSD'yi kullanıyorum. Testte gördüğünüz gibi okuma da düşme olduğu gibi yazma hızında da düşme var.
Bu arada oyunlarda bazen donmalar yaşıyorum. Takılmalara bağlı FPS düşüşleri de yaşıyorum. Bu oyunlardaki performans düşüşünün sebebi bu sonuçlarla SSD ile alakalı olabilir mi? Çünkü diğer donanımlarım gayet rahat çalışıyor. XFX RX 5700 ekran kartım var. R 5 3600 işlemcim ve 16 GB 3600MHz CL19 RAM'im var. B450M S2H ASUS anakartım var. Monitörüm de 1080P. SSD'de sorun var mı? Ve eğer sorun varsa bu oyun performansımı etkileyen bir sorun mu? Bu iki soruyu cevaplarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    552,9 KB · Görüntüleme: 793

Bu linkteki SSD'yi kullanıyorum. Testte gördüğünüz gibi okuma da düşme olduğu gibi yazma hızında da düşme var.
Bu arada oyunlarda bazen donmalar yaşıyorum. Takılmalara bağlı FPS düşüşleri de yaşıyorum. Bu oyunlardaki performans düşüşünün sebebi bu sonuçlarla SSD ile alakalı olabilir mi? Çünkü diğer donanımlarım gayet rahat çalışıyor. XFX RX 5700 ekran kartım var. R 5 3600 işlemcim ve 16 GB 3600MHz CL19 RAM'im var. B450M S2H ASUS anakartım var. Monitörüm de 1080P. SSD'de sorun var mı? Ve eğer sorun varsa bu oyun performansımı etkileyen bir sorun mu? Bu iki soruyu cevaplarsanız sevinirim.

Bu kadar düşmesi normal değil hardisk ile aynı performansı var garip.

SSD sonuna kadar doluysa biraz boşaltın. Bence SSD kaynaklı değildir. Oyunlarda okuma hızı önemli ki o da sizde gayet yüksek.

SSD'ler sadece oyun açılış kapanış süresini kısaltır oyun içi FPS değerlerini arttırmaz haliyle SSD kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

SSD'niz kronik sorunlu bir model. Konuda anlatıldığına göre kademe kademe hızı düşüyormuş ve en sonunda kullanılmaz hale geliyormış. Tamamen gitmeden önce verilerinizi yedekleyin ve garantiye gönderin.

WD, Kingston, Samsung, dışındaki markaların SSD'lerini tavsiye etmiyorum. Oyun performansını değilde yükleme ekranlarının süresini uzatır.

Selamlar,

Bütün cevapları okudum. Sadece acaba oyunun donmasının SSD ile alakası olabilir mi diye merakım var hala. Çünkü açık dünya oyunları oynuyorum yüklenirken SSD yi kullanıyor mu onu merak ediyorum. Alakası yok dendi genel olarak burada.

SSD hazır sistemle beraber gelmişti. Açıkçası güvenmek istedim ama SSD için pişman oldum. Keşke değiştirseydim. Şimdi Samsung 500 GB NVMe M.2 bir SSD alacağım. Bunu oyunlar için kullanacağım. Elimdeki GX1 SSD'yi de sadece windows için kullanacağım. bir sıkıntısı yok açılıp kapanmada veya bilgisayar hızında. Garantilik ne olabilir ki ? Göndereceğim yine aynı SSD gelecek zaten. Yeni verseler bile kronik sorunlu sonuçta. Zorlamadan windows için kullanacağım artık zaten hazır sistem içinde geldi. Bozulursa o zaman garantiye gönderirim.

Bu donmanın ve FPS düşüşünün sebebi ne acaba peki ?

SSD bende de var Kronik Sorunlu bir SSD. Donanım Arşiv Forum'da bu konu hakkında bir konum var bakabilirsin. Şuan burada atmam etik olmaz, gx1 480gb sorun yaz ilk o çıkıyor zaten.

SSD bende de var Kronik Sorunlu bir SSD. Donanım Arşiv Forum'da bu konu hakkında bir konum var bakabilirsin. Şuan burada atmam etik olmaz, gx1 480gb sorun yaz ilk o çıkıyor zaten.

Aynen gördüm okudum. Keşke şu sistemde farklı bir SSD olsaydı. Fiyatı düşürmek için bunu koymuş muhtelemen ama kronik sorunluymuş. Açık dünya oyunlarında takılmaların,donmaların bu SSD'nin performansıyla alakası var mı sence ? Sonuçta oyunda mekanlar yüklenirken oyun SSD'yi kullanmıyor mu ? Bana bununla alakalı olabilir gibi geldi ama. Tamamen yorum.

Aynen gördüm okudum. Keşke şu sistemde farklı bir SSD olsaydı. Fiyatı düşürmek için bunu koymuş muhtelemen ama kronik sorunluymuş. Açık dünya oyunlarında takılmaların,donmaların bu SSD'nin performansıyla alakası var mı sence ? Sonuçta oyunda mekanlar yüklenirken oyun SSD'yi kullanmıyor mu ? Bana bununla alakalı olabilir gibi geldi ama. Tamamen yorum.
Hayır alakası yok, kendim de kullanıyorum öyle sıkıntı yapmıyor sadece hızı düşük iade etsen de gelen aynı olacak. Zaten SSD oyuna pek etki etmez. Tek etki ettiği şey yükleniş süreleri olur. Mail attığımda da ukâla şekilde cevap veriyorlar. Bir daha işim olmaz Team ile.

Geri
Yukarı