Team T-Force Night Hawk RAM nasıldır?

1000 lira civarı. Eğer yeni seriden fiyatına çok değecek bir kart önerebilirseniz 100-200 lira daha çıkabilirim.

En az B450 serisi bir anakart işinizi görür diye düşünüyorum. RGB'li parçalar kullanıyorsanız anakartınızla uyumlu olmasına da dikkat edin derim. Mesela ben yeni 4000X kasa aldım fanların renklerini anakart üzerinden kontrol edemiyorum MSI B450M var anakart olarak. Ekran kartı ASUS onun da RGB'leri Dragon Center üzerinden diğer parçalarla eşleyemiyorum mecbur statik renk veya wave modda kullanacağım :D. Bir de hangi boyutta anakarta ihtiyacınız var matx ATX ona göre araştırayım güzel bir şey önereyim.

En az B450 serisi bir anakart işinizi görür diye düşünüyorum. RGB'li parçalar kullanıyorsanız anakartınızla uyumlu olmasına da dikkat edin derim. Mesela ben yeni 4000X kasa aldım fanların renklerini anakart üzerinden kontrol edemiyorum MSI B450M var anakart olarak. Ekran kartı ASUS onun da RGB'leri Dragon Center üzerinden diğer parçalarla eşleyemiyorum mecbur statik renk veya wave modda kullanacağım :D. Bir de hangi boyutta anakarta ihtiyacınız var matx ATX ona göre araştırayım güzel bir şey önereyim.
Yardımlarınız için teşekkürler. Önerebileceğiniz kaliteli anakartlar var mıdır?

Yardımlarınız için teşekkürler. Önerebileceğiniz kaliteli anakartlar var mıdır?

Ben ASUS ve MSI anakartlarını kullandım ikisi de gerçekten kaliteli markalar ama diğerlerini kullanmadığım için bir şey diyemiyorum. 1000₺ bütçe düşünülürse B450 serisi anakartlara bakabilirsiniz ayrıca ekran kartının takıldığı slotun metal ile güçlendirilmiş olmasına dikkat edin ileride bir yamulma eğilme olmaması için.
Ben MSI ve ASUS anakartlar kullandım ve aralarında en beğendiğim MSI oldu diyebilirim BIOS menüsü vs kullanımı cok güzel ayrıca hiç ihtiyaç duymadım ama flash BIOS özelliği olan bir kart alırsanız iyi olur diye düşünüyorum. Tam marka model önermek istemiyorum çünkü kasamı toplayalı uzun zaman oldu farklı farklı anakartlar cıktı ve her birinde farklı farklı ufak tefek değişiklikler var ama önerilen 2 tane kart buldum onlara bakın bütçeniz ile karşılaştırın size en uygununu alın derim.

Bu arada B450 anakartların daha uygun fiyatlı marka ve modelleri mevcut. Öneri olarak bunlar önerildiği için attım bir göz gezdirin farklı modellere bakın aradaki fiyat farkına değiyor mu değmiyor mu siz karar verin derim.
Bunların 150-200₺ üstünde B550 anakartlar mevcut.
Ayrıca birkaç yerden gördüğüm kadarıyla AMD yeni nesil işlemcilerinde LGA sokete geçiş yapılacak diyor yani farklı sokette anakartlar çıkacak.
Ek olarak RAM'ler geldiğinde 3600MHz hıza overclock yapıp sizinle bilgileri de paylaşırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı