Team T-Force Night Hawk vs Xtreem

Maximum

Kilopat
Daha fazla  

RAM tercihi konusunda biraz cahilim. Sadece frekansa ve CL degerine değil, Chip'e de bakın deniliyor forumlarda ama hangi Chip'in ne derece iyi, aralarında ne fark var pek bilmiyorum. Team markasının RAM'lerinin bu fiyatlarda çok önerildiğini gördüm özellikle chip kalitesini öne sürülerek. Başka model öneriniz varsa da acığım. Bütçe 900, bir kuruş dahi artmaz.

Overclock yapmayacaksan hoşuna giden RAM'i al, çipin önemi overclock yaparken var sadece.

İkisinden de Samsung B-Die çıkma ihtimali var sanırım.

@BerkayZ87
İkisinden de B Die çıkma ihtimali yok XMP'leri berbat.

Overclock yapmayacaksan hoşuna giden RAM'i al, çipin önemi overclock yaparken var sadece.

İkisinden de B Die çıkma ihtimali yok XMP'leri berbat.
Legend RGB olana bakmışım ben, doğru.

Xtreem için de buna bakmıştım da sanırım değişiklik olmuş. Ya da ben yine yanlış baktım.
Samsung B-Die çıkabilen bir model. Net cevap için Thaiphoon Burner raporu paylaşman gerek.

Eki Görüntüle 1020310

Son düzenleme:
Legend RGB olana bakmışım ben, doğru.

Xtreem için de buna bakmıştım da sanırım değişiklik olmuş. Ya da ben yine yanlış baktım.
Değişiklik yok, XTREEM ARGB modelinde 3600 CL14 harici B Die ihtimalli model yok o da TR'de yok.

Xtreem modelini yine CL16'da tutup frekansı 3533Mhz'e getirsem sorun çıkarır mı?
İçinden çıkacak çipe göre değişir. Garanti iyi çip ve RGB istiyorsan Crucial Ballistix RGB modeline bakabilirsin.

Değişiklik yok, XTREEM ARGB modelinde 3600 CL14 harici B Die ihtimalli model yok o da TR'de yok.

İçinden çıkacak çipe göre değişir. Garanti iyi çip ve RGB istiyorsan Crucial Ballistix RGB modeline bakabilirsin.
Crucial Ballistix BL2K8G32C16U4BL RGB, 3200 MHz, DDR4, DRAM, masaüstü oyun belleği kiti, 16GB (8GBx2), CL16, siyah https://www.amazon.com.tr/dp/B083VMSY1B/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_D27BFSES8R97V4BTE72G

Hocam bunun siparişini geçeyim o zaman. Prime da varmış hem.

Crucial Ballistix BL2K8G32C16U4BL RGB, 3200 MHz, DDR4, DRAM, masaüstü oyun belleği kiti, 16GB (8GBx2), CL16, siyah https://www.amazon.com.tr/dp/B083VMSY1B/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_D27BFSES8R97V4BTE72G

Hocam burada biraz daha ucuz, Amazon'dan almak isterseniz amenna tabii ki de.

Hocam burada biraz daha ucuz, Amazon'dan almak isterseniz amenna tabii ki de.

Sinerji'den aldığım RAM'de arıza yasayıp garanti sürecinde bir dünya sorun yaşayınca biraz daha güvenli limana çapa atayım derdindeyim şu an. (Uygun bir vakitte konu da açmayı düşünüyorum o süreç hakkında.) Yarın gelmesi de büyük nimet olur, 3 haftadır elimdeki PC'yi kullanamıyorum.

Bunları 3533'e çıkardım, herhangi bir sorun yaşamadım iki gündür. Öneri için teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:
Sinerji'den aldığım RAM'de arıza yasayıp garanti sürecinde bir dünya sorun yaşayınca biraz daha güvenli limana çapa atayım derdindeyim şu an. (Uygun bir vakitte konu da açmayı düşünüyorum o süreç hakkında.) Yarın gelmesi de büyük nimet olur, 3 haftadır elimdeki PC'yi kullanamıyorum.

Bunları 3533'e çıkardım, herhangi bir sorun yaşamadım iki gündür. Öneri için teşekkürler tekrardan.
CL değeri nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı