Elektronik Team T-Force Siren ARGB 240mm 1899 TL

Sen ve arkadaşların alman OC topluğunun en kıdemli kişilerinden reous abimizin dediklerimi destekleyen tablosu dışında ne atabildiniz?

Atılan Buildzoid videosunu görmemişsin veya görmek istememişsin herhalde. Diğerlerini de bir bahaneyle görmezden geldin. Sadece istediklerine cevap verdiğin için sorun yok senin adına. Elle tutulur hiçbir veri atmadın konuya, sadece atıp tutuyorsun.

Hahaha emojisi atıyorum ya, aynı emojideki gibi gülüyorum her mesajınıza 🤣

Ben de hâlâ buna gülüyorum. :D

SmartSelect_20240107-020732_Chrome.jpg

Elle tutulur hiçbir veri atmadın konuya, sadece atıp tutuyorsun.

Bilinen şeylerin verisini niye atayım ki, aşağıdaki link üzerinden araştırma yapabilirsin. En çok kullanılan arama motorudur kendisi tanıştırayım. Arama çubuğuna sorunu yazıyorsun ve alt kısımda farklı farklı siteler düşüyor önüne, o sitelere girip makaleleri okuyabilirsin diye tahmin ediyorum.

tCL'nin bile önemi çok az iken gelip daha alt zamanları tartışıyorsunuz, yazık yazık, vah vah size. 4-5 FPS'lik artışlar için 121.mesaj yazılıyor şu an sayende. Konun başında gelip adamın kafasını boş şeylerle bulandırmasaydın buraya kadar gelmeyecekti. Ama o çip mevzusunu açtın çünkü şurada iki üç şey yazayım da bilgili gözükeyim dedin. Senin bu derdin yüzünden o adam o belleği iade etmeyle vs uğraşabilirdi. Git kendi profilinde paylaşım yap, orada kas egonu, yardım isteyen insanların mesajları altında değil. Bir timing diğerlerinden daha fazla oynanmaya müsait olduğu için ve sen daha fazla oynadığın için o daha önemli değildir hiçbir zaman. İkisi ile de aynı % değerinde oyna ve bunu a dan z ye farklı türlerde oyunlarda farklı test sistemleri ile test et, eğer orada elle tutulur karşı veriler üretirsen de, bu benim sorunum değil, çünkü ben, okuduğum makaleler ne diyorsa, bu zamanlamaların çalışma prensipleri ne ise ona göre konuşuyorum, böyle bir durumda da yapacağın şeye istisna denir. At hahaha geç hadi, yetti artık işimiz gücümüz var. Hayatımızı bomboş bir konu olan RAM çiplerine ve RAM OC & tuninge adamadık biz.

tCL'nin bile önemi çok az iken gelip daha alt zamanları tartışıyorsunuz, yazık yazık, vah vah size. 4-5 FPS'lik artışlar için 121.mesaj yazılıyor şu an sayende.

Haklısın reis. 👍 Atılan bütün verilerde 4-5 FPS'lik artışlar olmuş. Benim hatam görememişim.

Konun başında gelip adamın kafasını boş şeylerle bulandırmasaydın buraya kadar gelmeyecekti.

Yine haklısın. 👍 Ben insanlara yardım amaçlı değil egomu tatmin amaçlı mesajlar atıyorum. Egomu tatmin etmek için insanların yaşadığı sorunlarla saatlerce uğraşıyorum burada.

Bir timing diğerlerinden daha fazla oynanmaya müsait olduğu için ve sen daha fazla oynadığın için o daha önemli değildir hiçbir zaman. İkisi ile de aynı % değerinde oyna

Yeterli matematiğe sahip olmadığım için yüzde hesaplayamıyorum ben. Bu yüzden sadece alabildiğim en düşük değere alıp sonuca bakabiliyorum. Bir dahakine hesaplamalarda yardım edeceksen deneyeyim. Sonuçta daha fazla düşürülebilmelerinin hiçbir önemi yok.

bu benim sorunum değil
yetti artık işimiz gücümüz var.

Öyleyse art niyet arayıp getirmeseydin buraya konuyu. :D :D :D Adama açık açık günlük kullanıcı için önemli değil demişim.

bozuk optimizasyonlu, GPU'dan ziyade işlemci'ye yüklenen bir oyundan başka bir de triple a oyunlarda da test yap yapmışken.
bunlar triple a aynı zamanda optimizasyonu iyi oyunlar.

Ne istediğine karar verebileceğine inanıyorum. Gece gece sağlam güldürdün. :D

Ne istediğine karar verebileceğine inanıyorum. Gece gece sağlam güldürdün. :D

Yetmedi galiba omuzların üstü. İlk mesajda RAM hızı ve CL'den bahsediyoruz. İkisinin etkisi o oyunda büyük olur diye triple a oyunda test de önemli diyorum. Attığı veride de CL etkisiz gözüküyor ya, heh orada da triple a oyunlarda test yapılmış, diyorum ki optimizasyonu bozuk, GPU'ya çok yüklenmeyen bir oyuna geçersen CL tRFC’nin önüne geçebilir. Algılayabildin mi tane tane anlatınca?

Art niyet niye arayım butterfly nickli arkadaş için yazdım kafası boş şeylerle dağılmasın diye.

Yetmedi galiba omuzların üstü. İlk mesajda RAM hızı ve CL'den bahsediyoruz. İkisinin etkisi o oyunda büyük olur diye triple a oyunda test de önemli diyorum. Attığı veride de CL etkisiz gözüküyor ya, heh orada da triple a oyunlarda test yapılmış, diyorum ki optimizasyonu bozuk, GPU'ya çok yüklenmeyen bir oyuna geçersen CL tRFC’nin önüne geçebilir. Algılayabildin mi tane tane anlatınca?

Art niyet niye arayım butterfly nickli arkadaş için yazdım kafası boş şeylerle dağılmasın diye.
SOTTR ve Forza zaten CPU sensitive bir oyun?

Hogwarts dediğin oyun ise bant genişliği seven bir oyun timinge nazaran :D

Millet çoğu forumda SOTTR karşılaştırıyor bellek overclockunu ölçmek için.

Bu chew denen adam AMD'nin eski overclock takımındaki adam :D Ama gene de sen haklısındır biz doğru bilmiyoruzdur D:

1704587362180.png

Ben burada art niyet ararım artık

Art niyet niye ararsın ben de anlayamadım. Bunu da tane tane anlat ama "Günlük kullanıcı için pek önemli değil." yazdığım yeri görmezden gel ki düzgün anlayabileyim.

İlk mesajda RAM hızı ve CL'den bahsediyoruz. İkisinin etkisi o oyunda büyük olur diye triple a oyunda test de önemli diyorum. Attığı veride de CL etkisiz gözüküyor ya, heh orada da triple a oyunlarda test yapılmış, diyorum ki optimizasyonu bozuk, GPU'ya çok yüklenmeyen bir oyuna geçersen CL tRFC’nin önüne geçebilir. Algılayabildin mi tane tane anlatınca?

Onun verisini sen atsaydın Google hakkında bilgilendirme yapmak yerine ama belli ki HDD sağlığı her şeyi açıklamaya kadir olduğundan gerek kalmamış.

İnsanların Overclock yaparken RAM'lerini bozmasıyla ilgili bir grafik, tablo falan bulduysan onu da paylaşır mısın?

Buildzoid'in yaptığı videoya bir bahane üretip kıvırmak yerine neden tamamen görmezden geldiğini de anlayamadım.

SOTTR ve Forza zaten CPU sensitive bir oyun?

Hogwarts dediğin oyun ise bant genişliği seven bir oyun timinge nazaran :D

Millet çoğu forumda SOTTR karşılaştırıyor bellek overclockunu ölçmek için.

Bu chew denen adam AMD'nin eski overclock takımındaki adam :D Ama gene de sen haklısındır biz doğru bilmiyoruzdur D:

Eki Görüntüle 2076769

👎🤣😡 Oyunda bellek zamanlamaların etkilerini test edebilmen için aynı anda hem iyi optimizasyonlu hem kötü optimizasyonlu olmalı. Sen ne anlarsın ki?

@deadfellow saat 1 de ifade bırakmışsın 3.5 saat boyunca bir şeyler mi aradın? Sabah da 6 saat sonra bunu buldum diye çıkageldin, 6 saat boyunca alman forumlarında mı gezdin harbi? Bu adam şuradan overclock takım lideri, bu adam buradan dünya overclock şampiyonu 🤣

SotTR ve Forza zaten CPU sensitive bir oyun?

Aynen qnq. 7500F RTX 3060 kombosuyla 300FPS aldığın oyun 7800x3D ile üzerine belki 100-200 gibi bir FPS koyabilecek ve bu oyun CPU sensitive olmayacak. Ama aynı komboyla sottr 70FPS verirken 7800x3D takınca 80-90 FPS olacak ve bu oyun CPU sensitive olacak, haykıra haykıra güldüm 😆

7800x3D'li sistem 1440p test edilmesine rağmen yüksek ayarda ezmiş geçmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Huzurlu huzurlu PC'yi açarsın ve sosyalden bir bildirim, bu Antartika overclock birliğinden jacop… 😂 😂

Son düzenleme:
@deadfellow saat 1 de ifade bırakmışsın 3.5 saat boyunca bir şeyler mi aradın?

Anlaşılan yüzde hesaplamalarında sen de yardımcı olamayacaksın bana. 😔 Hesap makinesiyle bir şeyler deneyeceğiz artık.

7800X3D'nin neden 5600X'den daha yüksek performans verdiğini anlatabilir misin? 5600X 4.8 GHz yazmışlar oraya. Herhalde Overclock yapmışlar, bu yüzden daha düşük performans veriyor. XMP ile kullansalardı geçerdi değil mi?

Arkadaşlar elinizde giriş orta seviye işlemciler varsa önceliğiniz kule tipi soğutmalar olmalı. Her işlemci için de gerekli değil bu arada. Zaten bu tip işlemcileri tercih etmenizin sebebi maddiyat. Maddiyat sıkıntı değilse zaten orta üst seviye işlemcilere yöneliyor, haliyle ona göre anakart, soğutucu, kasa alıyorsunuz. 1000 TL'ye işinizi görecek soğutma varken lütfen ekstra parayı sıvı soğutmaya gömmeyin. Onun yerine anakartınızı yükseltin, m2 ssd'lerinizi yükseltin, psu'nuzu yükseltin. Ha "ben fantezi yapacağım" diyorsanız ya da "heves ettim içimde mi kalsın?" diyorsanız orası ayrı. Bütçeniz de varsa alın tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı