Techburada güvenilir midir?

marasl1

Kilopat
Daha fazla  
Benzer konular var fakat güncel değil o yüzden konuyu açtım. Bu firmadan SSD almayı düşünüyorum, ucuz. Daha önce alış-verişi olan oldu mu?

Ben laptop almıştım. Işık sızması olduğu için servisten değişim raporu aldım ve değişim sağladılar. Yeni gelen üründe de ışık sızması vardı ve tekrar değiştirdim. Yeni aldığım üründe de aynı sorun vardı ve tekrar değiştirmek istediğimde ellerinde olmadığı için ücret iadesi yaptılar. Aslında ellerinde vardı birkaç stok ama benden yıldılar doğrusu. En sonunda Hepsiburada'dan aldım, bir sorun çıkmadı. Bir süredir kullanıyorum. Techburada satıcısından gelen üç ürün için bir şey söylemem gerekirse kargolama hizmetleri iyiydi diyebilirim. Epey sarmışlardı ürünü. Ücret iadesi konusunda da kısa sürede paramı almıştım. Benim yaşadığım deneyim biraz da talihsizlik içeriyor tabi.

Not: Alışverişimi Hepsiburada platformundan gerçekleştirdim. Kendi sitelerinden alsam değişim konusunda muhtemelen daha yavaş bir süreçle karşılaşırdım diye düşünüyorum.

@212374 Hocam ben iade etmek istediğimde servis raporu istemişlerdi. Sorundan bahsettiğim için sorunlu bir ürünü alamayız dediler haklı olarak. MSI servisi ile görüştüğümde de değişim/iade raporu verdiğimiz hiçbir ürün satıcıya ulaştırılmıyor. MSI bu ürünlerini geri çağırıyor dediler. Sizin aldığınız ürünü muhtemelen birisi alışverişten vazgeçmiş gibi iade etti. Sorunlu bir ürünü bilerek iade alacak bir firmaya benzemiyorlar çünkü.

Güvenilmez!

N10 üzerinden Techburada(Avasya Teknoloji San. ve Dış Tic.Ltd.Şti)'dan beğendiğim dizüstü bilgisayarı sipariş ettim. Gece 3 civarı sipariş ettiğim mal siparişi sabah baktığımda onaylamıştı. Üstünden bir gün geçti ve sabah firma beni arayıp stoklarında malın olmadığını söyleyerek siparişimi iptal etmemi istedi. (buranın altını çiziyorum çünkü eğer siparişimi iptal etseydim, firma ceza almazdı çünkü ben iptal etmiş gözükürdüm.) Ben de geri arayıp firmaya siparişi iptal etmesini yada malın kargoya verilmesini istedim. Beni bir gün daha beklettiler ve ertesi sabah n11'den aradılar. Siparişin iptal olduğunu haber vermek için, onlara da dert yandım ama nafile bana 150 liralık! özür hediyesi yollamak istediler. Arkadaşlar 15.800 lira mal sipariş verdim, sırf 300 lira kar etmek için tercih ettim, beni oyaladıkları süre içerisinde dolar kurundaki değişimden en az 3000 lira zarardayım, bu yüzden N11 komik. Şu an nereye başvuracağımı bilmiyorum.

Toparlamak gerekirse stok kontrolü bir gün sürmez. Stokta olmadığını bana söyledikten sonra geçen bir gün tamamen firmanın art niyeti.

Geri
Yukarı