Technopat Eski Haline Dönsün Diyenler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatta bir forum sitesinin değişmesinin tartışmasını yapmak yerine daha büyük ve faydalı gayeler edinin.

Siz burayı yıksanız da arka plandaki 2 3 kişinin kararı net olmadiktan sonra burada en ufak taş yerinden oynamaz. Gereksiz bir çaba anlayacağınız.

Konuyu ona getiren sensin, senin üyeliğinin 2 yıl öncesinde yönetimde yer aldım belirteyim. 3.5 yıldır olan bir sürü Discord ve Steam olayı oldu, birkaç kişiyle sınırlı kalan bir şey değil. Geçmişi bırak, sadece şu anda bile sadece Steam üzerinden birbirleriyle etkileşim üzerinde olan 50'den fazla üyeyi görebiliyorum, Discord üzerinden de kim bilir kaç kişi daha vardır. Son Discord olayının ifşasında ya da içeriğinde yer almadım, son olayı bilgim dışında tutuyorum.
Ben getirmedim ama siz "eskiyim" egosuna girdiniz. :D Neyse, benim ve aynı düşünenlerin isyanı başka. Sizin derdiniz varsa da konu açın lütfen.

Hayatta bir forum sitesinin değişmesinin tartışmasını yapmak yerine daha büyük ve faydalı gayeler edinin.

Siz burayı yıksanız da arka plandaki 2 3 kişinin kararı net olmadiktan sonra burada en ufak taş yerinden oynamaz. Gereksiz bir çaba anlayacağınız.

Hoş geldin prim kardeşim. Her ortama cuk oturuyorsun. Nerede kaldın diye meraklanmıştım. :D Nazar değmesin. Kimse burada hayatım yıkıldı demiyor zaten. Derdini dile getiriyor sadece. Merak etme, hepimizin bir gayesi var. Sen engellemezsen sabah uykumuzu almış şekilde işe bile gidebiliriz mesela.

Farklı bir konuda da belirtmiştim: Beğenilerin görünür şekilde olmamasıyla ilgili bir sorunum yok. Ama en azından kendi profilim üzerinden ulaşabilir durumda olmam gerekirdi. Geçenlerde bir görseli bulmak için baya bir debelendim ama bulamadım. Beğeni üzerinden de bu aramayı daraltabilirdim. Lakin yapamadım.

He yakın zaman önce siyasi bir haber konumun açılma talebi kabul edilmeyip "Sağlık" kategorisini Posta gazetesine çevirmenin mantığı ne kadar doğrudur, anlamadım. Hoş benim ya da birden fazla insanın bir fikir ya da görüş sunmasının bir anlam ifade etmeyeceğini düşünüyorum. Sonuçta burada sunulan içerikler ücretsiz. Bu açıdan istedikleri şekilde davranma hakları var.

Dostum sen de bu forumda yorum yazmak dışında başka bir iş yap.

Şunu da belirtmek isterim: Elbette eski, yararı olmuş üyelerde ayrılanlar oldu ve bu pek iyi bir şey değil ancak son aylarda ortaya çıkan içerik kalitesinde ciddi bir artış var bence. Eskiden bu kadar çok ve nitelikli rehberler, karşılaştırmalar, incelemeler çıkmıyordu.
Doğru hocam ama forumun tadı da kaçmaya başladı. Zaten Mart-Nisan 2020 gibi kitle bir bozulmuştu, tam düzelmeye başladı gibi oldu son olaylarla yine altüst oldu. Kendim için konuşursam özellikle son 1 aydır iyiden iyiye sıkılmaya başladım forumda. Yığınla kopya konular, garip garip sorular, sırf makale sayısında gözüksün diye açılmış saçma sapan "rehberler"... O yönden @Taptic hocama sonuna kadar hak veriyorum. Son dönemlerde forum çok garip bir yer olmaya başladı. Moderasyon ekibi özellikle bazı eskilerin de dönüşüyle 1 sene öncesine kıyasla mesela çok daha iyi oldu, gerçekten uğraşıyorlar ama bu maalesef forumdaki değişimi ve bozulmayı düzeltmiyor.

Muhtemelen sizden daha çok görüşüm ve bilgim vardır bu konuda.
Ben getirmedim ama siz "eskiyim" egosuna girdiniz. :D
Kimin direkt egoya girdiğini görüyoruz. :D

Hoşgeldin prim kardeşim. Her ortama cuk oturuyorsun. :D
Sen başkalarına saldırmadan kendi fikrini beyan edemiyorsun sanırım. @Sylveon ile aynı fikirdeyim, bu son kararlarla ilgili kimler rahatsızsa hepsinin beğeni/mesaj/rütbe kaygısı var. En iyisini yaptı yönetim, böylece forum dışı gruplaşmaların ana nedenlerini ortadan kaldırdılar.

Konulardan alakasız kimseyi cümlemin içine almadan yorum yapmam gerekirse beğeni sayısının kalkması bir dezavantaj oldu. Konuya hakim değilim fakat ortaklaşa bir beğeni kasma muhabbetinden sonra kalkması yorum sayılarını ön plana çıkardı. Bazı konularda gerçekten yazmak için yazan alakasız mesajlar mevcut. Diğer noktası ise Blog kısmının amaçsız kullanılmasına yansıdı. Bırakın beğeni sayıları artsın maksat blog sistemi ve mesaj kısmı temiz kalsın yazmak için yazılmasın. Onun dışında pek bir şikayetim yok çünkü konulara hakim değilim. :D

Ben haksız yere yediğim 1 yıl bandan sonra sitede eskisi gibi takılmıyorum ancak sırf birkaç kişi yüzünden böyle yapılması yanlış.

Sonradan gelen düzenleme banımı sonradan 6 aya indirmişlerdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı