Technopat eskiden daha eğlenceliydi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaşım 33. Çocukları çok severim. Onları asla kırmam. Babam çocuk doktorudur. 1 çocuğun başını okşamak iyidir. Üzüldüğüm tek nokta dinlerini iyi öğrenememeleridir. Anne baba önemli tabi. Yaş kitlesi düşerse daha eğlenceli hale gelir. Yaş büyürse tartışma kavga büyür. Ciddileşme başlar çünkü.
Din öğrenmek tabii iyidir de dayı, konuyla alakası yok ki bunun.

Kafaya bu kadar takmanıza gerek yok. Gün içinde kullandığınız bir sosyal platform. Daha fazla anlam yüklemeyin. Sarmıyorsa girmeyin, bu kadar. Not: (beğenmiyosan çık muhabbeti değil, yanlış anlamayın).
Orası öyle de, insan forumda neler değişti, neden bu hale geldi merak ediyor. Burada uzun süre vakit geçirmiş biri olarak en azından ben forumun bu haline üzülüyorum.
Yaşım 33. Çocukları çok severim. Onları asla kırmam. Babam çocuk doktorudur. 1 çocuğun başını okşamak iyidir. Üzüldüğüm tek nokta dinlerini iyi öğrenememeleridir. Anne baba önemli tabi. Yaş kitlesi düşerse daha eğlenceli hale gelir. Yaş büyürse tartışma kavga büyür. Ciddileşme başlar çünkü.
Dediğiniz şey gerçek dünyada doğru ama sanal alemde geçerli değil maalesef. Yanlış anlaşılmasın, eminim yaşına göre çok olgun davranan arkadaşlar vardır ama yaş kitlesi düştüğünde ne kadar saçma konular açıldığını gördük. Son birkaç haftada belki on tane "kızlarla nasıl konuşulur" konusu görmüşümdür.

Bir tek bana mı böyle geliyor? Eskiden günde en az 3-4 saatim Technopat'ta geçerdi ama artık sarmıyor. Çoğu kullanıcı sosyali bırakmış ya da eskisi kadar aktif değil. Kurallar mı sertleşti ne oldu da bu kadar sıradan hale geldi Technopat Sosyal? Bence en iyi forum burasıyken artık diğer forumlardan pek bir farkı kalmadı.

İlk başladıgım zaman cidden eglenceliydi o kadar agır degil di kurallar ve aktifligim cidden 3 saati bulurdu ama şimdi 10 dakika geziniyorum çıkıyorum kurallar yüzünden eglenilmiyor.

Bir tek bana mı böyle geliyor? Eskiden günde en az 3-4 saatim Technopat'ta geçerdi ama artık sarmıyor. Çoğu kullanıcı sosyali bırakmış ya da eskisi kadar aktif değil. Kurallar mı sertleşti ne oldu da bu kadar sıradan hale geldi Technopat Sosyal? Bence en iyi forum burasıyken artık diğer forumlardan pek bir farkı kalmadı.

Kurallar tam tersi gevşedi, yazım hatalarından geçilmiyor. Artık günde hiç yoksa 5 tane yazım hatalı başlık görüyorum moderatörler o kadar salmış. Donanım fiyatları uçunca makara yapmalık bir ortama dönüştü diyebiliriz.

Adam bir konu açmış bilgisayar ortamının resmini atmış nasıl güzel mi diye ama sormamış sizinki nasıl diye bu hava atmadan başka bir şey değildir. Hep aynı sorular benim de canımı sıkıyor.

Bu durumun en büyük sebebi konu dışı bölümünün kendi başına bir forum haline gelmesi. "Konu dışı burası istediğimiz konuyu açarız." modunda takılıyor çoğu kişi. Her gün ama her gün bir sürü aşk ve boy konusu açılıyor konu dışında. Böyle bir durum olunca bilgili kesimde forumdan soğuyor ve bırakıyor veya daha az mesaj yazıyor.

Ha şöyle bir durumda var. Biz ne kadar konu açarsak açalım ya da mesaj yazalım yönetimin pek umurunda değil. Forumun aktif olup olmadığı ilgilendiriyor onları. Kaliteyi dikkate almıyorlar. Dikkate alsalar çoktan harekete geçmişlerdi.

Son olarak şunu söylemek istiyorum ki kurallar gevşetildi. Artık zar zor ceza veriyorlar. Mesela geçen gün kesinlikle ceza almam gereken bir mesajımda herhangi bir ceza almadım. Artık bu kuralları gevşetme olayını yönetim mi söyledi yoksa moderatörler işini düzgün yapmıyor mu bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı