Technopat Fobilerini Paylaşıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok sanırım. Sadece belirli bir yükseklikdeyken tırsma var.

Güzel bir konu olsun sohbet, muhabbet edelim diye açtım konuyu.

Sanırım en garip 2 fobi bende var.

Telefobi ve Anablefobi

Telefobi: Telefonla konuşmaktan korkmak veya kaçınmak. Gerçekten telefon çaldığında bile kendimi aşırı derecede gergin hissediyorum. Mümkünse başkasına veriyorum o açıyor. Konuşma esnasında da bazen ne dediğimi bilmiyorum aşırı derecede heycanlanıyorum. Bu arada şöyle düzelteyim normalde utangaç biri değilim iletişim kurmakta zorlanmam ama telefonda böyle.

Anablefobi: Gökyüzüne bakma korkusu. Yükseklik korkum yok ama gökyüzüne bakmaktan korkuyorum acayip bir şekilde başım dönüyor ve bakamıyorum.

Sizde paylaşın bakalım sizlerde ne var? :D
çift kişi uyuyamıyorum çocukluğumdan beri anca tek yatarım yoksa uyuyamıyorum nedense
biri bağırınca aşırı hiddetlenme geliyor kim bağırsa bağırsın bağırınca kafayı sıyırırım

Ofidiyofobi.

Yılanlardan çok korkarım. Geçen gün bir kullanıcı konusunun içinde yılan fotoğrafı paylaşmış ve spoiler olarak eklememiş. Direkt konuya girdiğim gibi sıçradım. Gerçekten çok korkmuştum, öyle şeylere dikkat edilirse sevinirim. Yılan ya da örümcek fotoğrafı görünce kızarıyorum, korkuyorum, vücuduma bir şeyler tırmanıyor ya da sarılmaya başlıyor gibi çok gerçekçi bir his yaşıyorum.

Bir de inanılmaz bir yükseklik korkusu vardır. Yer ile arasında 5 metre fark olan balkonda bile zor duruyorum. Sanki kendimi balkondan aşağı atacakmışım ya da balkon çökecekmiş gibi bir düşünceye kapılıyorum sürekli. Aşağıya bakmaktan çok korkuyorum, ki bakamıyorum da zaten. :)

Yüksek ses ( kamyon tekeri patlaması v.s.) fobim var.

Böcek fobisi var bende, görünce çığlık atmasam da görünce korkuyorum.

Fobi sayılır mı bilmiyorum ama ayaklara karşı bir fobim var. Çıplak ayak görünce tiksinme geliyor. Bazen gelen misafirler çorap giymiyor resmen ayar oluyorum. Hatta kendi ayaklarımı bile banyodan banyoya görüyorum. Onun dışında yaz kış çorap giyerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı