Technopat Fobilerini Paylaşıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostlar ben güzel güzel sohbet edelim diye konuyu açtım sizin getirdiğiniz noktaya bakın, yapmayın şöyle şeyler ya. Herkes istediği şeye inansın ona göre yaşasın kimse kimseye karışmasın, bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Birbirinizi kırmaya değmez şu tartışmanız bırakın o ne yapıyorsa yapsın.
Çocuk gibi tartıştık hocam kusura bakmayın.
@Dreamwalker
Herkesden özür dilerim. Fobimi belirtmiştim. (Fakat yine de yazdıklarımın aksini iddia edenle...)

Örümcekten korkardım ama bahçeli evde yaşıyorum mecbur kalıp öldürmekten yakalayıp atmaktan korkumu yendim başka sıkıntılarım vardı onuda gece karanlık bir bağdan geçerek yendim sakın denemeyin bir kedi fırlar yamulup kalırsınız. :)

Örümcekten korkardım ama bahçeli evde yaşıyorum mecbur kalıp öldürmekten yakalayıp atmaktan korkumu yendim başka sıkıntılarım vardı onuda gece karanlık bir bağdan geçerek yendim sakın denemeyin bir kedi fırlar yamulup kalırsınız. :)
Köyde durumlar daha beter. Örümcek diyorsunuz ya. Orada yılan, akrep, kene... (korkuyorum sonuçta can tatlı :D)

(LeVi...) Arkadaşın dediği olay bende de var. Titizlik de değil bu olay. Başkasının bardağını 4-5 kere yıkar, sonra elimi yıkarım. İçerken içim rahat etmez.

1) Linke baktım, daha önce yapmadığım şey değil.
2) Evrim dini inancı basbaya etkiler, etkilemiyor diyorsan yeterince bilmiyorsundur demek.
3) Bir Küçüğün Büyük Sorusu: ''İnsan Nasıl Oluştu?'' - Evrim Ağacı

Yaşamın Başlangıcının Bilimsel Tarihi: Dünya'da Yaşam Nasıl Başladı? - Evrim Ağacı

5) Çekemeyenler mi? Ateistler gerçeği sorgular zaten, sen asil bir hayvan olduğuna inanmak istemiyorsun.
6) Keşke çürüyebilseydin sorun o çürütemiyorsunuz zaten. Maymundan geldik söylemini diyorsan evrim hakkinda bilgin olmadığının kanıtıdır.

Maymundan geldiğine kanit yok mu binlerce kanit var. Fosil kaynaklarına hiç baktın mi? Maymun ve Homo Sapiens ayni atadan gelir, Şu an insan dediğimiz varlığa en yakın hayvan Şempanze.

Direkt maymundan geldik söylemi de pek doğru değil Homo Sapiens maymunun kendisidir eninde sonunda ortak ataya baktığınızda maymun ile akrabalık çıkıyor. Bu canlilarin bir de ortak atasi var primatlar.

Yaşamın Başlangıcının Bilimsel Tarihi: Dünya'da Yaşam Nasıl Başladı? - Evrim Ağacı

İnsanlar Maymundan Geliyorsa Şimdiki Maymunlar Neden İnsan Olmuyor? - Evrim Ağacı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neyse konu uzamasin. Bunlari oku ve izle. Pek yapacağını sanmıyorum ama neyse o senin sorunun artik.

Terbiyesize bak. Konuyu kapattık bile gelmiş konu daha uzamasın diyor. Konu uzadı uzadı.(!) Gelmiş videolar atıyor, cevap vermeye çalışıyor ya. Evrim dini inancı etkilemez ki. O teorinin kuralını belirleyen bir şey var konu buydu. Anlamadım ki neyin inadı bu. Hayır yapabilse sövecek. Gelmiş siyasetçi gibi işi devam ettiriyor. Asıl bir hayvan ben değil, böyle uzatırsan sen oluyorsun. Ben maymundan geldik demiyorum ki? İroni yapmıştım. Anlamamışsın ki yine cevap vermişsin. Fosil diyor. Ben ayı gibi giyinip toprağın altına gömülürsem ilerde de Abuk SABUKOĞLU çıkar biz ayıdan geldik der. Bu bu kadar basit bir olay. Homo Sapiens diyor. Peki neden eskiden bir kitabın yoktan var olduğu gerçeğine inanmayıp çok daha eskiden maymundan geldiğimiz yalanına inanır ki bir insan? Yine kanıtlıyorsun inatçı olduğunuzu. Kim başlattı bu saçmalıkları... Ah Darwin ah. Hem kendi başını hem bu insanların başını yaktın. Evrimcilik = Saçmalık

Yine özür diliyorum. Fobiden DİNE çektiğimiz için olayı.

Moderatörlerden bir isteğim var. Bu tartışmayı silseler? Herkes rahat etse?

Bu sitede komünizm ve ateizm serenatları çok yapılıyor, kim neye inanıyorsa inansın klavyede milletin başını etini yemeyin buraya siyasi ve dini işleri bulaştırmayın burası teknoloji sitesi hatırlatayım dedim evde canınız sıkılıyor sokakta arkanıza bakarak yürüyorsunuz hepiniz burada devrimcilik ve milliyetçilik oynuyorsunuz. Kimseye cevap olarak yazmadım üstüne alınan alınsın inanın yazılanları da hiç okumadım sadece yüzeysel baktım okuyarak zamanımı öldürmedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı