Technopat forumunun kendini uluslararası nükleer kontrat sitesi sanması

Bu Technopat neden kendini nükleer anlaşmaların imzalandığı bir site sanıyor? Yok şu harfi büyük yaz, olmadı virgül eksik bir saat ceza. Yok şunu şu imla ile yazma banlanırsın. Sen ‘kanzi şu oyun nasıl? Şu yama var mı?' muhabbetleri dönen bir forumsun ya. Bir snickers ye Technopat!

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de sizin gibi düşünüyordum, ta ki çok eski bir konuyla ilgili başka bir forumda arama yapmak zorunda kalana kadar. Eçiş bücüş, karman çorman, neredeyse 1 tane sesli harf kullanmadan kurulmuş cümlelerle yazılmış gönderiler ve cevapları okurken gözlerim kanadı, tadım kaçtı. O zaman buradaki bu kurallar mantıklı gelmeye başladı.

Ben Technopat sayesinde her yerde daha da düzgün yazmaya alıştım. Bence güzel, böyle kalmalı. Her şey daha derli toplu, düzenli oluyor böyle.

Ben de sizin gibi düşünüyordum, ta ki çok eski bir konuyla ilgili başka bir forumda arama yapmak zorunda kalana kadar. Eçiş bücüş, karman çorman, neredeyse 1 tane sesli harf kullanmadan kurulmuş cümlelerle yazılmış gönderiler ve cevapları okurken gözlerim kanadı, tadım kaçtı. O zaman buradaki bu kurallar mantıklı gelmeye başladı.

Buna da katılıyorum. Adam gibi yazacak olan gelsin, adam olan gelsin Technopat'a. Boş beleş WhatsApp'ta konuşurmuş gibi konuşacak olan gitsin orada konuşsun buradan uzak dursun.

Yok şu harfi büyük yaz, olmadı virgül eksik bir saat ceza.
Türkçe konuşmayı ve yazmayı bilen herkes imla kurallarına dikkat etmek zorundadır. Etmiyorsanız Suriyelilerden farkınız kalmıyor maalesef. Gidip 80-90'lardaki diksiyonlar ile günümüz diksiyonlarını karşılaştırabilirsiniz, ülke bu konuda gereğinden fazla geriye gitmiş durumda. Sosyal medya da bunun öncülüğünü çekiyor.

Ceza varsa ödül de olmalı. O yok mesela. O yüzden terazinin bir kefesi yok. Tamam yazım yanlışı yapana ceza olsun da mesela hiç hatasız bilmem kaç yorum yapan da ödül alsın mesela? Fazla mı ütopik bir Türkiye oldu yoksa?

Geri
Yukarı