Technopat Hesapları Hacklenebilir mi? Evrensel Güvenlik Bilgileri

Hayır, o zamanlar eğitim aşkıyla yanıp tutuşan benim 5 sene önceki Edmodo hesabımı da çalmazsın yani.

1607034481024.png

@Recep Baltaş Bahsettiğiniz siteyi ilk defa duyuyorum da, e-posta hesaplarına sızılıp sızılmadığını nereden biliyor? Ne kadar güvenilir?

Webe sızan veritabanlarını barındırıyor site. Mailinizi girdiğinizde veritabanından kontrol ediliyor.

Mesela benim hesap açtığım 22 yer hacklenmiş... Üstüne rekor varsa beklerim :)

@Recep Baltaş
Sitede bir hesaba yanlış giriş denemesi olduğunda yanlış girmiş olan cihaz bilgileri kayıt altında tutulmalı.
Ayrıca isteyen üyeler için bir giriş yaparken "Kullanıcı Adı" girişiyle iki kez yanlış giriş denemesi yapıldığında gerçek kişi olduğu bilinen üye tekrar açana kadar oturum açma menüsüne Kullanıcı Adı girilerek oturum açılamamalı.

Webe sızan veritabanlarını barındırıyor site. Mailinizi girdiğinizde veritabanından kontrol ediliyor.
Bunun şifreler için olanı da var anladığım kadarıyla ancak insan ona sürekli kullandığı şifresini girmeye de korkuyor. Onun için de bir şey söyleyebilir misiniz?

Benim de şahsi temiz diğerinde ise 2 sıkıntı var.
Benim Sosyal için açmış olduğum mail de temiz. 4 yıl önce ilk olarak Microsoft hesabı diye açıp sonra SPAM mail almaktan iki yılda kapattığım mail bile temiz gözüküyor. Hayret.

Geri
Yukarı