Technopat ifade özgürlüğüne sahip mi?

Neden uygunsuz sözcük veya aşağılama içermeyen konular yayınlanmıyor? İfade özgürlüğüne ters değil mi?

Din konusunda forum ile ilgili düşüncelerim çok karışık bir olay olmuştu din ile ilgili. Karşıt belki 50 tane konu gördüm olayın din ile bağlantısını ve dinde yerinin olmadığını açıkladığım konu 3-4 sefer denememe rağmen onaylanmadı ilginç.

Pek sanmıyorum. Bir topluluğun tamamen ifade özgürlüğüne sahip olabilmesi için herkesin anonim kalması gerekir. İfade özgürlüğü dediğiniz şey sadece üst yetkililer tarafından oluşturulan bariyerler değil, kişinin psikolojik engelleri de olabilir.

Örnek vermem gerekirse bir kişi "ben bunu desem ya bunu derlerse" biçiminde düşünce kurup fikrini belirtmeyebilir.

Bu yüzden zaten ifade özgürlüğüne çoğu yerde ulaşmak mümkün değil, Sosyal'de asla. Bakın burayı severim ancak konu uzayınca kilitleniyor. Tartışma olunca uyarı veriliyor.

Ben şahsen uzayan konuları ve siyaset kategorisindeki konuları belli bir mesaj sayısından sonra anasayfaya düşmemesini tercih ederdim. Konuya katılanlar hala bildirim geleceği için katılmaya devam eder, bildirim gelmesini istemeyenlerde konu takip etmeyi bırakırdı.

Din konusunda forum ile ilgili düşüncelerim çok karışık bir olay olmuştu din ile ilgili. Karşıt belki 50 tane konu gördüm olayın din ile bağlantısını ve dinde yerinin olmadığını açıkladığım konu 3-4 sefer denememe rağmen onaylanmadı ilginç.
Din ile ilgili açmaya çalıştığım hiçbir konu onaylanmadı yanlış hatırlamıyorsam :)

Genel olarak moderasyon tartışma çıkacak konuları elemeye çalışıyor. Pek bir şey diyemem, tercihleri öyle.

TurkNet karşıtı bir yorum yap o zaman anlarsın özgür mü değil mi? Bir tane bile yorumum kalmadı TurkNet'le sıkıntılarımı anlattığım.

Forumu sıkı takip etmediğimden bilmiyorum ama eğer doğruysa Recep Baltaş'ın Twitter hesabında diğer internet ve hat sağlayıcılarına tabiri caizse "sallaması" ve burada TürkNet yorumlarını silmesi objektiflik değil.

Neden uygunsuz sözcük veya aşağılama içermeyen konular yayınlanmıyor? İfade özgürlüğüne ters değil mi?
Kesinlikle yok.
1681730581785.png

Yeni konular

Geri
Yukarı