Technopat JD1000PRO ölüm testi ne oldu?

11 Mayıs 2021'de @Recep Baltaş hocamızın paylaştığı profil mesajı.

1642674389308.png

Videosu gelmedi. Ancak onunla aynı anda aldığı JD120'nin videosu gelmişti, öldüğüne dair video da paylaşmıştılar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak JD 1000 PRO hakkında hiçbir bilgi paylaşılmadı. 11 Mayıs 2021'den kaldığı kadarıyla duruyor hala konu. Videosu da gelmedi. Hala testte mi yoksa paylaşmayı mı unuttunuz?

Bilmeyenler için bu konunun asıl çıkış yeri burası;

Üstünden hayli zaman geçti ama hala yok. Ben de aynı konuyu 25 Eylül'de açmıştım, son durumu cidden merak etmekteyim. Öldü mü kaldı mı? Recep ağabey bir bilgi verse bari.
Beklentinin üstünde kaldı, tükürdüklerini yalamak istemiyorlar ve kendilerini James Donkey öneriyormuş gibi lanse etmemek için video paylaşmıyorlar. Tabi bu benim düşüncem. Çünkü üstünden 1 yıl geçmesine rağmen ve detaylı videosu gelecek denilmesine rağmen hiçbir şey gelmedi.

Artı -1 Eksi
Beklentinin üstünde kaldı, tükürdüklerini yalamak istemiyorlar ve kendilerini James Donkey öneriyormuş gibi lanse etmemek için video paylaşmıyorlar. Tabi bu benim düşüncem. Çünkü üstünden 1 yıl geçmesine rağmen ve detaylı videosu gelecek denilmesine rağmen hiçbir şey gelmedi.
Beklentinin üstünde kaldı dediğiniz SSD daha teste başlar başlamaz ilk elektrik kesintisinde hata vermeye başladı. Neyse ki çalışmaya devam ediyor. Test henüz bitmediği için video paylaşmadık ama ben birçok kez profilimde SSD ile güncelleme paylaştım. Şimdi ofisteki PC'ye bağlanıp bir güncelleme de buraya paylaşayım.

1647791966198.png

Testin hala devam ettiğine inanmazsınız diye bunu da paylaşayım:

1647792414181.png

Test bitmiş olsa bile videoyu hemen paylaşamayabilirdik. Crucial P5 testi de biteli aylar oldu ama vakitsizlikten ona da video paylaşamadık.

Daha geçen gün Gaming.gen.tr mağaza açılışında okurlar ile bir araya geldik. Birisi JD240 almış. Kısa sürede bozulmuş. Ürünlerin yazılımı yok, Firmware güncellemesi yok, içinde sıcaklık sensörü bile yokken yazma ömrü uzun olsa ne olur olmasa ne olur? Bu ürünü tanıtan, tavsiye eden birine şu soruyu sorun: Kendi verilerini güvenip bu SSD'ye emanet eder misin? Samimi bir şekilde "Evet" diyen yalancının önde gidenidir. Ama dediğiniz gibi, tükürdüğünü yalamak zor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu arada ilk videosunu çektiğimiz JD120'yi bizim moderatör arkadaş almıştı. Eski moderatörümüz de ASUS ekran kartı ile sorun yaşamış, ona da video çektik. Anlayacağınız tavsiye etmediğimiz markaları körü körüne gömüp tavsiye ettiğimiz markaların sorunlarını da hasıraltı etmiyoruz.

Hayatta en sevdiğim sözlerden biri şudur: Yalan söylemek zor iştir. Çünkü yalan söylediğinde sürekli o yalanı hayatta tutmak için geçmişte ne dediğini düşünmen gerekir. Kolay olan ise doğruyu söylemektir. Çünkü ne sorulursa sorulsun düşünmeden cevap verebilirsin.

Sorgulamaya, açık aramaya devam edin, bizim için sorun yok arkadaşlar. Test bitince NAND ömrünü överiz ama nasıl ki ASUS Phoenix'te ya da ASUS Z11'de yapmadık, bunda da SSD'nin sorunlarını hasıraltı edemeyiz. Kolay gelsin 😎

Son düzenleme:
Beklentinin üstünde kaldı dediğiniz SSD daha teste başlar başlamaz ilk elektrik kesintisinde hata vermeye başladı. Neyse ki çalışmaya devam ediyor. Test henüz bitmediği için video paylaşmadık ama ben birçok kez profilimde SSD ile güncelleme paylaştım. Şimdi ofisteki PC'ye bağlanıp bir güncelleme de buraya paylaşayım.

Eki Görüntüle 1337821

Testin hala devam ettiğine inanmazsın diye bunu da paylaşayım:

Eki Görüntüle 1337826

Test bitmiş olsa bile videoyu hemen paylaşamayabilirdik. Crucial P5 testi de biteli aylar oldu ama vakitsizlikten ona da video paylaşamadık.

Daha geçen gün Gaming.gen.tr mağaza açılışında okurlar ile bir araya geldik. Birisi JD240 almış. Kısa sürede bozulmuş. Ürünlerin yazılımı yok, Firmware güncellemesi yok, içinde sıcaklık sensörü bile yokken yazma ömrü uzun olsa ne olur olmasa ne olur? Bu ürünü tanıtan, tavsiye eden birine şu soruyu sorun: Kendi verilerini güvenip bu SSD'ye emanet eder misin? Samimi bir şekilde "Evet" diyen yalancının önde gidenidir. Ama dediğiniz gibi, tükürdüğünü yalamak zor...

Bu arada ilk videosunu çektiğimiz JD120'yi bizim moderatör arkadaş almıştı. Eski moderatörümüz de ASUS ekran kartı ile sorun yaşamış, ona da video çektik. Anlayacağınız tavsiye etmediğimiz markaları körü körüne gömüp tavsiye ettiğimiz markaların sorunlarını da hasıraltı etmiyoruz.

Hocam defalarca JD240 ve JD120 örnekleri veriyorsunuz ancak buradaki konu JD1000 PRO. Markaya değil modele göre yargılıyoruz. Nasıl iyi markaların iyi ürünlerinin yanında kötü ürünleri varsa kötü markaların kötü ürünlerinin yanında iyi ürünleri de var. Evet, James Donkey marka olarak berbat bir marka ancak bütün ürünleri için bir genelleme yapamayız. Sizin de videolarınızda kullandığınız berbat ötesi bileşenler var, bunları defalarca gerek YouTube, gerek forumlarda belirtmemize rağmen güncelleme yapmıyorsunuz. Sistem Tavsiyeleri serisinde de bu durum devam etmekte.
Sorgulamaya, açık aramaya devam edin, bizim için sorun yok arkadaşlar. Test bitince NAND ömrünü överiz ama nasıl ki ASUS Phoenix'te ya da ASUS Z11'de yapmadık, bunda da SSD'nin sorunlarını hasıraltı edemeyiz. Kolay gelsin 😎
Biz açık aramıyoruz, oraya en son attığınız mesajın üstüne neredeyse 1 yıl geçince ve sizin de hiçbir güncelleme yapmadığınızı görünce böyle düşünmemizin son derece normal olduğunu düşünüyorum. Crucial P5 ve 860 PRO'da 2-3 farklı ölmediğine ve testin devam ettiğine dair güncelleme paylaştınız, JD1000 PRO'da ise paylaşmadınız.

Diğer konuya gelelim. Kullandığınız ve deneyimlediğiniz ürünlerin problemlerini paylaşmanız tabi ki güzel bir detay, bunu inkar etmiyoruz ve takdir ediyoruz zaten. Ancak markalara karşı olan ön yargılarınızı kırmanız gerektiğini düşünüyorum. Her fırsatta söylediğim gibi; ASUS, Corsair ve Cooler Master'dan başka markalar da var ülkemizde. Yeni ürünler deneyimlemek yerine kolaya kaçıp hep aynı ürünleri tavsiye ediyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı