Technopat konularında mesajı yazan kişinin rütbesi sizi etkiliyor mu?

Hangi Mesajı Seçiyorsunuz?

• 1. Mesaj

• 2. Mesaj

• Tarafsızım/Kendim Araştırırım

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Ege Altunay

Hectopat
Daha fazla  
Evet dostlar merak ettiğim bir konu. Bir başlığın altındaki mesajı okurken o mesajı yazan kişinin rütbesi yazdığı mesajın daha düşük rütbeli kişinin yazdığından daha güvenilir/doğru olduğunu düşündürüyor mu?

Ayrıca bir anketim de var: İki adet mesajımız var 1. mesajı bir "megapat" yazmış olsun.
2. mesajı ise bir "centipat" yazmış olsun.
İki mesaj da birbirinin zıttı görüşü savunuyor ve kaynakları var. Hangisine güvenirdiniz?

Düzeltme: Sanırım yanlış anlaşılma olmuş. İki mesajı da kaynağıyla beraber okuyunca herhangi bir doğru yanlış kanısına varmıyorsunuz.

Son düzenleme:
Sadece moderatörün yazacağı bir mesajı diğerlerinden daha güvenilir görürüm. Çünkü moderatörün diğer herkesten daha dikkatli davranması gerektiğini biliyorum. Kalan tüm mesajları kendim de araştırarak yorumlarım.

Centipat, Megapat ayrımı yapmam. Ona bakarsak bugün 5.000-10.000 mesaj yazmış kişiler de zamanında Centipat'ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rütbe çok önemsiz bir şey, beğeni sayılarının kaldırılmasından dolayı artık çok bir önemi de kalmadı. Ya deli gibi mesaj spamlayıp ödül puanı kazanabilirsiniz, ya çözüm ya da yıl bazında kazanabilirsiniz. Çok eskiden hesap açıp bugün mesajı bile olmayanlar yüksek rütbeler kazanabiliyor. Ancak çok mesajı olup 1 sene gibi daha kısa sürelerde hesap sahibi olanlar daha düşük rütbelerde. Tecrübeye bakmak lazım, zaten tecrübesi olan kişilerin adı belli. Etiketlerseniz ve sorununuzu düzgünce açıklarsanız elbette yardımcı olacaklardır.

Hocam iki mesajın da kaynakları var yani belirttiklerine göre kendi içlerinde doğrular.
Hangi konu merak ettim gerçekten, her kaynağın doğru olacağına dair bir kaide yok. Atıyorum yazılım konusuna bakıyorsanız daha güncel kaynaklar daha doğru veya işinize yarayacak bilgiyi barındırıyor olabilir. Bu şekilde yaklaşılabilir.

Hangi konu merak ettim gerçekten, her kaynağın doğru olacağına dair bir kaide yok. Atıyorum yazılım konusuna bakıyorsanız daha güncel kaynaklar daha doğru veya işinize yarayacak bilgiyi barındırıyor olabilir. Bu şekilde yaklaşılabilir.
Hocam konu falan yok. Sadece aklıma geldş sorayım dedim. Sadece 2 mesajın içerdiği bilgilere baktınız, kaynakların ikisi de kendisine göre haklı geldi size diyelim. Buna göre hangi şıkkı seçerdiniz?

Geri
Yukarı