Technopat korsana kısmı bir destek getirmeli mi?

Technopat Korsana Kısmi Bir Destek Getirmeli mi?

• Evet, Yeni Fiyat Politikaları Artık Bizi Bu Yola Sürüklüyor.

Oy: 162 91,0%
  • Emeğe Saygı Daha Önemli.

Oy: 16 9,0%

• Oy verenlerin toplamı
    178
Sen bir oyun çıkaracaksın diyelim ki. Oyun dünyalara satılacak bunu biliyorsun. Fiyatını 50 lira mı yaparsın 100 lira mı?

Hocam ben yapımcı olsam zaten satın alınmayan oyuna %500 zam vermem, satışı olsa bile %500 zam vermem. Bu firmalar adına güvendiği için satılmayan oyuna bile %500 zam koyuyor.

Orijinal oyunlara da ihtiyaç var. Güncelleme almak ve online oynamak için. Üstelik sorunsuz oluyor. Fiyatlar çok kabardı bu açıdan korsana evet diyesim var.

Sen bir oyun çıkaracaksın diyelim ki. Oyun dünyalara satılacak bunu biliyorsun. Fiyatını 50 lira mı yaparsın 100 lira mı?

Bir önceki mesajımda bahsettiğim konuyla uzaktan yakından ilgisi yok bu dediğiniz şeyin.

Hedef kitle oyunu alacak maddi yeterliliğe sahip değilse fiyatın bir önemi kalmıyor. Sadece belirli bir kesime satıyorsunuz. Bu da kârınızı düşürüyor. Bunun için yerel fiyatlandırmalar var. Ancak sırf CoD adından dolayı 15-20 yıllık oyunlar astronomik fiyatlara satılıyor.

Sırf isimden dolayı bu fiyatları koyuyorlar. Dolar kısmı bahanesi.

Bir önceki mesajımda bahsettiğim konuyla uzaktan yakından ilgisi yok bu dediğiniz şeyin.

Hedef kitle oyunu alacak maddi yeterliliğe sahip değilse fiyatın bir önemi kalmıyor. Sadece belirli bir kesime satıyorsunuz. Bu da kârınızı düşürüyor. Bunun için yerel fiyatlandırmalar var. Ancak sırf CoD adından dolayı 15-20 yıllık oyunlar astronomik fiyatlara satılıyor.

Arkadaş anlamıyor hâlâ dolar kafasından gidiyor anlat anlat anlamaz :D

Afrika ve Orta Doğu hariç çoğu ülke istediği oyunu alabilecek ekonomiye sahip.

Her firma yapmıyor maalesef.

Bizde bundan dolayı crack desteği istiyoruz zaten. Crack'i olamayacak olsa bile şundan örnek vereyim, CS seçkin aldım 2 gün önce 400TL'ye 400TL bir kişinin günlük asgari ücreti demek. Amerika'da eyaletlere göre değişse bile saatlik asgari ücret ortalama 12.5 dolar, ve seçkin Amerika'da 15 dolar. Ben neden 2 saatte alamıyorum bu seçkini? Çünkü firma yerel fiyatlandırma yapmıyor ve ülkem fazla vergi alıyor. Bu durumda mecburi Crack'e kayıyor insanlar, adaletsiz bir durum bu. Emeğe saygım sonsuzdur ancak verilen emeğin değeri 2 saatlik asgari ücretse benim günlük asgari ücretimi vermem saçmalık, yerel fiyatlandırma şart. Artık Steam mena-USD geçecek yani tam tersine yerel fiyatlandırma diye bir şey olmayacak. Bu da yine Crack'e destek isteğini mantıklı bir hale getiriyor.

Geldi zaten? Daha fazlasını isteyen başka forumlara gitsin, işimiz yok döneklere destek vereceğiz.

1-2 sene öncesine kadar forumda korsan kullananlara köpek muamelesi yap, şimdi işine gelmeyince "eh eh korsan o kadar da kötü değil ya hem mecburuz". Yemezler.

Eh eh korsan o kadar kötü değil ya Steam dolara geçti hem mecburuz.

Eh eh korsan o kadar kötü değil ya Steam dolara geçti hem mecburuz.

Ne bizim ne de moderasyonun sorunu bu. Korsana destek bulacağınız sayısız ortam var.

Eğer korsan kullanımına karşı samimi olsaydınız daha önce bu konuları açardınız, esneklik talep edersiniz köşeye sıkışınca ciyaklamak yerine. Para varken "kul hakkı yeğenim", para olmayınca "korsana destek verin".

Geri
Yukarı