Technopat kullanıcılarının önerdiği Linux dağıtımları

Bazı dağıtımlar da terminal kısayolu etkin değil. Ctrl+Alt+T kısayolunu nasıl etkinleştirebilirim?
Araştırdım ama bulamadım.

SSD diskiniz varsa problem olacağını sanmam. Gnome hızlandırma eklentisi var. Ben onu devre dışı bıraktım. Animasyonlar ve açılmalar daha akıcı.
GNOME ayarlarına gir, klavye kısayolları ayarını bul ve yeni kısayol ekle. Komut olarak gnome-terminal veya başka bir terminal kullanıyorsan onu gir. Klavye tuşlarını da "Ctrl + Alt + T" olarak ayarla.

Korla diye geçiyor.

Korla tema test ettiğim temaların içinde benden iyi puan alan bir tema. Geliştirici her şeyi düşünmüş, Devices, Status ikonlarına ayrı bir önem vermiş. Ancak daha geliştirilmesi gerekiyor, bazı ikonlar eksik ama sürekli güncellediğini görüyorum.

Şuanda kullandığım dağıtım Lİnux Mint. Şu sıralar Zorin OS ve Deepin denedim ama asla stabil gelmediler. Ubuntu bence en güzel duran dağıtım ama onun hataları delirtti. Elemantary OS ise rahat ve güzel tasarıma sahip. Arch dual boot yapamadığım için bırakmak zorunda kaldım ama Manjora efsanedir. Yeni kullanıcılara ise Linux Mint ve ya Elemantary OS öneririm. Kullanımları diğer dağıtımlara göre daha kolay ve açık.
ekran-goeruentuesue-2020-09-14-19-13-24-png.667918

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2020-09-14 19-13-24.png
    Ekran Görüntüsü - 2020-09-14 19-13-24.png
    233,8 KB · Görüntüleme: 177
Şuanda kullandığım dağıtım Lİnux Mint. Şu sıralar Zorin OS ve Deepin denedim ama asla stabil gelmediler. Ubuntu bence en güzel duran dağıtım ama onun hataları delirtti. Elemantary OS ise rahat ve güzel tasarıma sahip. Arch dual boot yapamadığım için bırakmak zorunda kaldım ama Manjora efsanedir. Yeni kullanıcılara ise Linux Mint ve ya Elemantary OS öneririm. Kullanımları diğer dağıtımlara göre daha kolay ve açık.
ekran-goeruentuesue-2020-09-14-19-13-24-png.667918
Arch Linux'u buradaki rehberden uygulayarak başarılı bir şekilde kurabilirsin. Ben kurdum ve yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Tavsiye ederim Arch'ı. Donanımlarla bayağı uyumlu. Bu da performansı olumlu etkiliyor.

Arch Linux'u buradaki rehberden uygulayarak başarılı bir şekilde kurabilirsin. Ben kurdum ve yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Tavsiye ederim Arch'ı. Donanımlarla bayağı uyumlu. Bu da performansı olumlu etkiliyor.
Archı çok seviyorum özellikle Manjorayı. Kurulumda bir sıkıntı yaşamadım hatta uzun bir süre kullandım lakin dual boot bir şekilde yapamadım ve olan dosyalarıda yok ettim :(. Şimdilik debian ile devam edicem gibi gözüküyor.

Geri
Yukarı