Technopat kuralları neden bu kadar sert?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba,

İstediğiniz her kuralı tek tek açıklayabilirim. En basitinden yazım kurallarına uyulmazsa kimse birbirini anlayamaz. Aynı şekilde alıntı yapılan mesajlar da hatalı kalırsa bu hatalar çoğalır. Düzeltilmesi gereken artar ve dağınık bir ortam olur.

Üstteki mesajımı şu şekilde yazsam hoş olur muydu?

“istdgz hr krli tk tk acklyblrm en bstndn yzmd krllrina uylmzsa kmse birbnrini anlmz ayni sklde...”

Bunun böyle konu boyunca gittiğini düşünün. :) Ayrıca dilimizi doğru kullanmak sizi mutlu etmeli.

Bence bu tarz kurallar sadece insanları forumdan soğutur.
Biz de bunu istiyoruz :D Kural tanımayan kitle aldığı cezalarla forumdan bir an önce soğusun ki nispeten daha kaliteli bir kullanıcı kitlemiz olsun ;) Bu yüzden ya alışacaksınız -zor değil- ya da alternatif arayacaksınız. Kimseyi zorla burada tutmaya ya da kurallardan taviz vererek kaliteyi düşürmeye çalışmayacağız.

Bu yazım hatasindan dolayi verilen banlarda sosyalin sonuna kadar arkasindayim onceden hicbir sekilde yazim kurallarina dikkat etmiyordum. Arkadas oturdugum yerden fikrimi paylasirken yazim hatalarim yok olmaya basladi ve bu tamamen sosyalin sayesinde.

Fakat yazim hatalari disinda ki cezalara katilmiyorum. Hicbir sekilde savunamiyoruz kendimizi. Bize ulaşına 3 kez mesaj attim hicbirinde geri donulmedi. Boş yere sosyale yaklasik 1 haftadir giremedim. Ceza 3 gun surecek yaziyordu halbuki. (Yasak degilse neden ban yedigimin fotografini da atarim)
"Baska foruma git o zaman" veya "forumu kullanma" fikri de "e o sana vurduysa sende ona vursaydin cocugum" fikri kadar sacma ve sorunu cozebilen bir fikir degildir.
Bu dediklerim icinde ban yersem artik bir sey demiyorum.

Forum daha katıydı. İlk üye olduğum zamanlarda sürekli ban yiyordum. Bir de küçüktüm o zamanlar, saçma sapan konular açmışım 40 küsur banım var. Okuldan giriyorum bir bakmışım ban. Derste basmıştım küfrü. Küçüklük tabi @MF bey 😇

Hatalı bir durum olmadığı sürece cezalar yoruma açık değildir. Hatalı bir durum olma olasılığı da oldukça düşük olduğundan -çünkü sık yaşanmıyor- verilen cezaları son karar olarak düşünmelisiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı