Technopat Moderatörleri ne yapıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer oyun hiç bir platformda satılmıyor ise veya kişinin ilk konusu ise korsana destek var. Bunda bir sorun yok.

Boş konular ise üyelerin sorunu. Açan kişiler açmasa bir sorun yok.

Bana göre de teknoloji forumunda "konu dışı" ve " erkekler soruyor" alanı saçma. Genelde gereksiz ve saçma konular burada açılıyor. Zamanında pandemi var diye, çok bir şey dememişlerdi diye hatırlıyorum konu dışı konularına.

Bunu da geçtim daha önceden ben YT Vanced ile ilgili konu açmaya çalışınca korsana destek vermiyoruz deyip reddeden moderatörler daha 2 gün önce YT Vanced konusuna izin vermişti ve ben bildirdiğim zaman konuyu silmemiş hatta konu sahibinin mesajını düzenlemişlerdi.

Bu evrendeki en boş şey. AdBlock rehberlerini hiçbir sıkıntı yaşamadan açarlarken benim de Linux versiyonunu onayladıkları Spotify reklam engellemenin Windows'taki halini gösterince Linux olanını kaldırıp bana da ban atıp yerime oturtturmuşlardı.
Öyle bir düzen var ki o gün içinde yardıma ihtiyaç varken ban atan forum sisteminde burası. Düşünsene bilgisayar yarım yamalak çalışıyor, macOS kurmaya çalışıyorum o son atılan ban en yardıma muhtaçkenki anıma ait. Haklarında pek hoş laflar etmemiştim uyarıyı görünce..

Aşağısını atmaya gerek yok buna benzer:
Eki Görüntüle 1274797
Türkçe yazımlarına ben de bir şey diyemiyorum fakat bir konuda birden fazla konu sorma nedir ya? Hangi akılla yapmışlar bu kuralı acaba. İki tane soru soracağız diye 1 saat ara mı vermemiz gerekiyor? Ben de 9 tane soru sormuştum ve yine "soruları ayrı ayrı konu açıp sorun" demiş ya 9 soruyu ayrı ayrı nasıl sorayım? Hepsi de RPi hakkındaydı.

Eğer oyun hiç bir platformda satılmıyor ise veya kişinin ilk konusu ise korsana destek var. Bunda bir sorun yok.

Boş konular ise üyelerin sorunu. Açan kişiler açmasa bir sorun yok.

Bana göre de teknoloji forumunda "konu dışı" ve " erkekler soruyor" alanı saçma. Genelde gereksiz ve saçma konular burada açılıyor. Zamanında pandemi var diye, çok bir şey dememişlerdi diye hatırlıyorum konu dışı konularına.
Boş konular üyelerin sorunu değil bence moderatörlerin sorunu. Sonuçta konular moderatör onayından geçiyor bunu engelleyebilirler.

Bazı moderatörler işini hakkıyla yapıyor fakat bazı moderatörler ise aşırı amatörler. Yönetim tarafından verilen yetkilerine duygularını, düşüncelerini, kendi fikirlerini yansıtan, moderatörler var maalesef.

En basit örneği, felsefe bölümünde birine hakaret etmediğim halde ve herkesin düşüncesini saygıyla dinleyip, fikirlerini öğrenmek istediğim halde, belirsiz bir moderatör tarafından o konuya yazma yasağı atılmıştı. Muhtemelen o moderatörün yaşı çok küçüktü, çok feci derecede uğraşacaktım onunla ama sonradan uğraşma gereksinimi duymadım. :)

Tam mesaj yazıyorsun. Sonra bir bakıyorsun pat diye mesaj yazma iznini almışlar. Normal uyarı da vermiyorlar en azından bir süre sonra tekrar yazabilelim diye, sebebini de söylemiyorlar. Çok sinir bozucu. Bir de cidden senden cevap bekleyen biri olunca daha sinir bozucu oluyor.

Bu sıralar saçma sapan konuları onayladıklarını görüyorum. Örnek vermek gerekirse adam "SteamOS 3 çıktı mı" diye konu açıyor. Konunun açılmasını bekleyene kadar internete yazsa cevabı çıkıyor.
Hocam onu @NipponChemiConKYCap sormuştu. Birden fazla soru sorduğundan sadece birini gösterip kalanını silmişler. Discord'ta söyledi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı