Advertisement

Technopat Sosyal moderatörleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Katılım
4 Mart 2014
Mesajlar
18.897
Makaleler
64
Çözümler
89
1653156494064.png
 

KayseriLee

Hectopat
Katılım
6 Ağustos 2020
Mesajlar
4.025
Makaleler
1
Çözümler
29
Türkçe hocası olana sözüm yok işini hakkıyla yapıyor ama bazıları (hangisi olduğunu bilemem) konu sahibinin açtığı konu başlığına falan bakmıyor. Benim yazdığım cümleye gereksiz mesaj diyerek uyarı veriyor. O kadar kişi bazen alakasız şeyler yazıyor ki rapor sistemi VAC sistemiyle eş değer oluyor. Kısacası Allah'a emanet modunda onun için daha çok yardımcı olabilirsem mantığıyla yaklaşıyorum.
 

333365

Petapat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
25.073
Makaleler
51
Çözümler
317
Yer
KKTC
Bazı moderatörler var işini gerçekten hakkıyla yapıyor. İsim vermeyeceğim, onlara selam olsun. Ancak bazı moderatörler gerçekten aşırı ilgisiz, örnek vermek gerekecek olursam bir konuda kullanıcı geri dönüş yaptı konu için. Kullanıcı konu sahibiydi. Ben de 2 kez rapor gönderdim, ne kadar süreyle gönderdiğimi hatırlamıyorum ama 10 dakikada 2 rapor değildi. Hocam çözüm için uygun bir bakar mısınız falan diye. İşaretlenmediği için iki kez gönderdim bu arada, kesin çözüm yorumdu. Onlar da "Rapor Sistemi Yasağı" cezası verdi sağ olsunlar raporu iki kez gönderdiğim için. Dalga mı geçiyorsunuz falan diye konu açtım, cezam kaldırılmadı konu silindi. Konudaki o yorumumu da çözüm olarak işaretlediler :D

1653156836161.png


Bir moderatörün yorumunu da çözüm olarak rapor ettim, onunki saniyesinde işaretlenmişti... @MF özleniyorsun ban adam, evet cezaların falan ağırdı ama haksızlığa da göz yummazdın kesinlikle.
 
Son düzenleme:

Umut Nas

Kilopat
Katılım
1 Aralık 2020
Mesajlar
5.863
Makaleler
4
Çözümler
60
Yer
Mersin/Tarsus
Hangisinin ceza verdiğini bilemeyiz ama tabii ki sevdiğim 3-5 moderatör vardır :)
Bazen belki yanlış tuşlama yapabiliyorlar :D
O yüzden rapor etmek gerekebilir. Mesela 1'e basacaklarına 4'e basarlar. 4 ay ifade banı :D
Hepsine sevgilerimi yolluyorum. Umarım sevdiğim moderatörler kendilerini biliyordur.
 

aliaksandr

Hectopat
Katılım
14 Ekim 2016
Mesajlar
767
Çözümler
2
Yer
Bursa
Para almadan iş yapıyorlar ( öyle biliyorum ) daha ne yapsınlar. Önceden biraz kızıyordum ama mantıklı düşününce onların da işi zor. Olmasalar forum kullanılmaz hale gelir gerçekten.
 

john lennon

Kilopat
Katılım
5 Ağustos 2019
Mesajlar
9.496
Makaleler
2
Çözümler
232
Ben de 2 kez rapor gönderdim, ne kadar süreyle gönderdiğimi hatırlamıyorum ama 10 dakikada 2 rapor değildi.
Buyuk ihtimalle 2 raporunda bir moderatorun denetim saatine geldigi icin almis olabilirisiniz. Ben eskiden bilerek 4-5 saat araliklarla atardim ki farkli moderatore gelip gereksiz yere ceza yemeyelim diye. :)

Anladigim kadari ile rapor sistemini yogun bir sekilde kullaniyorsunuz, belki moderatorleri yormussunuzudur. Hem siz dinlenin hem onlar dinlensinler. 🤣

@MF özleniyorsun ban adam, evet cezaların falan ağırdı ama haksızlığa da göz yummazdın kesinlikle.
MF, iyiydi de o da bazen gereksiz yere ceza atiyordu diye dusunuyorum simdi. Gereksiz ceza atmasi aslinda daha cok disiplini sagliyor ama aktifligi biraz dusurebilir.

@Hielah dışında hepsi iyi.
Hatirladigim kadariyla oradaki en eski moderatorlerden birisi, yani oradaki en tecrubelilerinden birisi sanirsam. Simdiye kadar pek hatasini duymadim.
 
Yukarı