Technopat Moderatörleri ne yapıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
XD.jpg

hakaret eden ban yemedi.
Size özel bir yetki tanımladik da haberim mi yok? Ban alip almadigini bilemezsiniz.

@Emre C

Eki Görüntüle 1274819
Moderatör kimliğiyle öyle bir yorum yapmazsa daha iyi olurmuş ama ben bu paylaştığınız resimde korsana destek verildiği anlamını çıkartamadim.

@Emre C

Eki Görüntüle 1274819

Bu korsana destek sayılmaz ki. Moderatörün korsan oyun oynaması ayrı, forumda korsan içeriğe yardım etmesi ve buna göz yumması ayrı.

Hiçbir şekilde moderasyon ekibinin şikayet edilememesinden kaynaklanan sınırsız gücün verdiği ego tatmini.
Birkaç ay önce yaşadığım örnek bir diyalog vereyim:

- Konumu neden kapattınız?
+ Şu şu kuraldan dolayı kapattık.
- E ama aynıları forumda var ve kapatılmamış?
+ Örnek konuların URL'lerini ulaştırabilirsiniz.
- (Konu linkleri)
+ Rapor sistemini gereksiz meşgul ettiniz 😄 (Rapor sistemi yasağı)

Sonra diğer insanlar da moderasyonu eleştirmek için konu açtığından dolayı ben de açtım, konu onaylanmadı bile 😉

Bunu belirtince gereksiz mesaj cezası alıyoruz. Bir tane daha alalım bakalım. Bekliyorum.

Sokağa çıkma yasağı olup olmadığını Technopat'ta konu açarak soranlar var.
Halbuki buraya yazana kadar arama motoruna yazsa hemen öğrenecek.

Yıl olmuş 2022, hâlâ 12 küsür yıllık forumda 10 yıldır bulunan kuraldan uyarı yedim diye şikayet eden var. Sanarsın öyle bir kural yok, keyfine uyarı atıyor. Yazıyor işte. Adam uygulamazsan ne yapacağını da açıkça yazmış. Ağlamaya gerek yok. Dikkatli olun ki ban yemeyin. Rahatsız oluyorsanız da kullanmayın. İstemediğiniz yerde bulunmak zorunda değilsiniz. Gidin imlâ kurallarına dikkat etmeyen bir foruma, orada takılın.

Bunun dışında korsan konulara destek verilmemesi gayet yerinde bir karar.

Google'a arattığın her bilgi her zaman doğru olmayabiliyor. Dolayısıyla bilmediğin bir konu hakkında bilenlerin olduğu bir forumda konu açıp fikir çokluğu istemek kadar doğal bir şey yok. Bunun nesine isyan ettiğini anlamadım.

Bu tür konuları açmak yerine beğenmediğiniz durumları umursamayıp yolunuza bakabilirsiniz. Forum sizin forumunuz değil, bırakın sahipleri düşünsün. Bir istek veya öneri varsa da mantıklı bir üslupla konu açabilirsin. Ama bu tür agresif dille açılan konularda ne üyeler sana hak verir ne de yetkililer.

Bence haklısınız, sırf konuda mesajı kasabilmek için saçma sapan konu açıyorlar ve moderatörler de onaylıyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı