Technopat Ofisi Hangi Ekran Kartını Tercih Ediyor

AMD teknolojilerine değer verse çok çok iyi olur ama... Yok aga başaramıyorlar. Ha ben neyi tercih ederim, AMD'yi.

Çünkü bir Türk vatandaşıyım.

Sorun bence eknomi veya ucuz olması değil. Sanki AMD kartı 1 TL NVIDIA kartı 10 TL gibi bir algı oluşuyor bana kalırsa.

RTX 4060 Ti 400 Dolar.
RX 7700 XT 450 Dolar.
RTX 4070 600 Dolar.
RX 7800 XT 500 Dolar.

Aralarında çok bir fark yok. Hatta RTX 4060 Ti daha ucuz.

İçinde AMD Gelişmiş RT ve Render özellikleri veya Yapay zeka ve yenilik olmadığı halde, hem bu fiyata.

Nasıl ve neresi ucuz?

NVIDIA'yı pahalı yapan zaten Studio tarafı bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ZwiReK kesinlikle katılıyorum. Benim için AMD'nin pek olayı kalmadı artık. F/P olarak 4060 gibi güzel kartlar var, DLSS FG sayesinde görüntü kaybı olmadan yüksek FPS verebiliyorlar. Stüdyo tarafında da iyiler. Durum buyken AMD'nin benim için 6xxx serisindeki o F/P yönü de bitmiş oldu.

@ZwiReK kesinlikle katılıyorum. Benim için AMD'nin pek olayı kalmadı artık. F/P olarak 4060 gibi güzel kartlar var, DLSS FG sayesinde görüntü kaybı olmadan yüksek FPS verebiliyorlar. Stüdyo tarafında da iyiler. Durum buyken AMD'nin benim için 6xxx serisindeki o F/P yönü de bitmiş oldu.

Parası olmayan AMD gibi bir algı var. Onun için dedim bunları.

Sanki AMD kartları bana 2 Bin TL'de parsı olmayan mış.

Üstte demek istediğim ucuz diyenler aslında değil. Daha içindeki özelliklerine göre pahalı daha.

RTX 40xx serisi ile RX 7000 serisinin muadilli kartlarını yan yana koy.

NVIDIA'nın için dolu dolu ama AMD kartın bazı eksikleri var. Bunlar olduğu halde bu fiyata Yenilik olsa ne olacak yani?

İyiye iyi kötüye kötü demek lazım. Algı oluşmuş artık AMD üzerinde. Zor bu işten çıkar.

@ZwiReK haklısınız. AMD kartlar da aman aman ucuz değil. Dediğiniz gibi 4060 Ti daha bile ucuz ve 100 Dolar fazladan NVIDIA'ya vermek bana pek koymazdı açıkçası. DLSS FG, FSR FG'den çok daha üstün ve stüdyo teknolojileri benim için önemli.

@ZwiReK AMD işi ne oldu sizin?

@ZwiReK haklısınız. AMD kartlar da aman aman ucuz değil. Dediğiniz gibi 4060 Ti daha bile ucuz ve 100 Dolar fazladan NVIDIA'ya vermek bana pek koymazdı açıkçası. DLSS FG, FSR FG'den çok daha üstün ve stüdyo teknolojileri benim için önemli.

İnsan kullanım alanına veya o anki durumuna göre alır ekran kartını.

DLSS FG'de her şey değil. RT'de her şey değil. Ekan kartı sadece oyun için olsa zaten herkes AMD alır.

NVIDIA Studio tarafında ve yenilik tarafında iyi işler yaptığı ortada. Ben ona bir şey demiyorum.

Ben AMD kullanıcısıyım. Bu kadar kötülenecek veya yerden yere vuranları pek anlamıyorum anlamam da açıkçası.

Sen zaten NVIDIA kullanıyorsun Niye karşı rakipe laf atarsın ki?

Git işte 1 sene sonra desteği kesilmeden kartın ile iyi vakit geçir. Sonra yenisi çıkınca elindeki kart halen daha güclü iken gider yeni kart alırsın.

('!)

@ZwiReK AMD işi ne oldu sizin?

Nasıl yani anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı