Technopat Ofisi Hangi Ekran Kartını Tercih Ediyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Nvidia VS AMD

Technopat ofisine Nvidia ve AMD ekran kartılarından hangisini tercih ettiklerini sorduk. Çoğunluğun cevabı Nvidia oldu. Sonucun neden böyle olduğuna yakından bakalım. Game Ready Sürücüleri NVIDIA Game Ready sürücüleri, oyuncular için önemli bir bileşen olarak karşımıza çıkıyor. Piyasaya yeni bir oyun çıktığında, oyunun grafiklerini, performansını ve oynanabilirliğini en üst düzeye çıkarmak için NVIDIA hızla harekete geçiyor. […]

Devamı: Technopat Ofisi Hangi Ekran Kartını Tercih Ediyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Arkadaşın adını hatırlayamadım ancak bayan bir arkadaş Ray Tracing ve DLSS yüzünden tercih ettiğini söyledi, aslında Ray Tracing'de AMD'de mevcut muadil olarak da FSR teknolojisi mevcut. Bunu demek yerine NVIDIA'daki Ray Tracing veya DLSS, AMD'den daha iyi çalışıyor diyebilirdi. Sanki AMD çok boşmuş gibi söylediği için gözüme battı.

Aslında şaşırmadım. NVIDIA, RT (RT denen şey sadece oyun için kullanılmıyor.), stüdyo yazılımları vs. konusunda AMD'den fersah fersah üstün. AMD tercih etmememin sebebi de bu zaten. Yazılım anlamında kim ne derse desin çok gerideler. NVIDIA benim için çok daha iyi bir seçenek. Yine de amaç sadece oyunsa fiyata göre AMD tercih edilebilir.
O ofiste 2'den fazla AMD kartı kullanılmadığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam...
O ofiste AMD kart takılı aktif PC olduğundan şüpheliyim ben. Normal de aslında. Video vs. işlerinde NVIDIA çok daha iyi.

Keşke "Neden NVDIA?" diye bir video çekseydiniz bunun yerine. En azından reklam yaparken bu kadar küçük düşmezdiniz diye düşünüyorum.

Edit: Bu arada yanlış anlaşılmasın sizi kötülemek için değil de reklamın kalitesizliğini belirtmek için söylüyorum.

Technopat NVIDIA kullanıyormuş WoW. Hemen NVIDIA kart almalıyım.
Evet, bir de bu var. Sanki AMD'nin stüdyo konusunda NVIDIA'dan bilmem kaç kat geri olduğunu bilmiyormuşuz gibi 6 yaşındaki çocuğa anlatır gibi reklam yapıyorlar. Sanki bilmediğimiz bir şey gibi saşırtıcı bir şey gibi söylüyorlar. Stüdyo işleri ile uğraşan insan ya NVIDIA, ya da Mac tercih eder zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı