"Technopat Sistem Toplama" programı

Asıl programa herhangi bir hata almadan geçirdim dolar projesini. Size göre ezüq olabilir ama bana göre proje :D
Birazdan görselleri paylaşırım.

Şu aşamadan sonra yapabilirsem doların kaç TL olduğunu otomatik olarak internetten alacağım, ki hocama mutlaka danışırım. Almaya gayret ederim.
Alamazsam da kullanıcı Web Browser'dan görüp kendisi yazar.
Eğer dolar kısmı boş bırakılıp sorgulatılır ise falan hata verir çünkü, bunların önüne geçmek istiyorum.

O işi de hallettikten sonra sistem önerilerine geçip son noktayı koyacağım. Birazdan resimleri atarım.

Asıl programa herhangi bir hata almadan geçirdim dolar projesini. Size göre ezüq olabilir ama bana göre proje :D
Birazdan görselleri paylaşırım.

Şu aşamadan sonra yapabilirsem doların kaç TL olduğunu otomatik olarak internetten alacağım, ki hocama mutlaka danışırım. Almaya gayret ederim.
Alamazsam da kullanıcı Web Browser'dan görüp kendisi yazar.
Eğer dolar kısmı boş bırakılıp sorgulatılır ise falan hata verir çünkü, bunların önüne geçmek istiyorum.

O işi de hallettikten sonra sistem önerilerine geçip son noktayı koyacağım. Birazdan resimleri atarım.
Sayfa içeriğini çekerek explode komutuyla Dolar, TL gibi bilgilerin yeraldığı kısımları ayrıştırabilir ve bir değere atayabilirsiniz.

Dolar konusunda bir yanlışlık yok :D Sonuçları doğru veriyor.
Dolar bilgisini otomatik olarak almak için sitedeki bilgileri çekmem gerekecek arkadaşın da dediği gibi.
Sitenin kaynak kod kısmından o bilginin bulunduğu hedefi kopyalayıp bazı kodlara falan yapıştıracağım.
Yapamazsam burayı hocaya sorabilirim mesela.

- - - Güncellendi - - -

Program bu şekilde. Eğer güncel Dolar bilgisini aldırabilirsem kullanıcıya hiçbir yazı iletmeden otomatik olarak bir değişkende saklayacağım ortaya çıkan bütçeyi.

Ve o bütçeye en yakın olan sistem önerisini sol tarafta ekrana getiririm.
Sarı-Siyah olan yerleri sayfa ile uyumlu olan Gri-beyaz renklerine boyayacağım. Sistem önerisi yokken parçaların fiyatı gözükmeyecek, sorgulatınca yazılar görünecek doğal olarak.

37leS3h.jpg

- - - Güncellendi - - -

Programın resminde bulunan fiyat kısmını da ayrı ayrı ayarlayacağım.
Her donanımın fiyatını içerisinde bulunduran bir değişken olacak.

Yani resimde çıkan sistemin parçaların fiyatı ne ise, o gün o parçanın fiyatı aynı olacak.

- - - Güncellendi - - -

Yani doların düşüş oranı kadar donanımların fiyatına ekleyeceğim.

Her neyse, program bitince herkes görecek. Güzel bir şey olacağının garantisini vereyim şimdiden :D

Canlı döviz akışını veritabanın dan almak lazım ama böyle açık bir veritabanı nasıl bulacağız. Birde tl yazmasın ₺ yazsın. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Html sini alınabilirse. Yani bir sayfasının html sini kopyalayıp oraya işleyebiliriz. Böylece canlı döviz akışı elde ederiz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı