Technopat Sosyal Kullananlardan Ricam

Konuya tamamen katılıyorum. Bazı konular görüyorum, konularda öyle mesajlar oluyor ki... Birisi "Şunu bunda kullanabilir miyim?" diye soruyor, öbürü de "Hee kullanabilirsin yav he he." gibi cevap veriyor. Ne oluyor, öğrenmek istediği cevabı alamıyor. "Bilmemek ayıp değildir, öğrenmemek ayıptır." diye bir söz vardır ama bizde ters etki yaratmış herhâlde.

Son düzenleyen: Moderatör:
images.jpeg

Mesele geçen gün Steelseries Arctis 3 2019 ses kartı olmadığını (2019 Edition olmayanda var) unuttuğum için yanlış bilgilendirme aldım bunda sıkıntı yok fakat kimse yanlış bilgilendirme olan mesajımı cevaplamadı ben cezayı yiyince kendim hatırladım.

Yanlış bilgilendirme raporluyorsanız doğrusunu yanlış bilgilendirme yapan kişiye açıklayın.

Bu yüzden sistem çok ağır. Teknik konularda uzmanlaşmış daha çok mod alınmalı ya da teknik konuları iyi bilen üyelerden alt modlar oluşturmalı. Defalarca bu sistemi önerdim. Kimse takmıyor. O zaman bu ağır sisteme mahkum kalırsınız. Yani demek istediğim ceza vermek ve genel düzeni sağlayan modların yanında amacı sadece insanlara yardım etmek olan modlar ya da alt modlar da olmalı.
Nasıl yani sen gerçek INNA değil misin? Profilin çok gerçekçi olmuş.

Yanlış bilgiyi gördüğüm an raporluyorum. Çoğu konuda kullanıcılar uyarıyor. Tabi gözden kaçan durumlar olabilir.

Ben kırgınım, çok kızgınım, kalbim kırık, çıkık değil, kırık valla. Ondan duramıyorum zaten.

Doğru verdiğim bilgi 1 modun kararı ile yanlış bilgi cezası ve uyarısı aldıktan sonra artık kimin ne bilgi verdiğini önemsemiyorum. O kadar yanlış bilgiler saatlerce meydanda dururken, av seçer gibi doğru mesaja sırf sevmediği üye için ceza atanlara bu sözüm. Kendime acıyorum, bu kadar zaman ve emek harcayıp bununla karşılaştığım için, kendime acıyorum.

Nadiren aynı fikirde olabiliyoruz. Gördüğün gibi bu olayları sadece sen yaşamıyorsun. Sevmediğin biri tecrübelerini anlatınca,
Hiçbir şeyi bilmiyorsun, sadece aklınca uyduruyorsun.
Şeklinde cevap vermek hoş değil. Kanıtlar ile beraber raporladığım halde geri dönüş bile almadım. Bu arada seninle olan olaydan bahsetmiyorum. Hemen öfkeye kapılıp, tartışma çıkarmazsan iyi olur. Çünkü arkadaş yerinde bir konu açmış.

Hem üyenin uyarılmadığı, hem de moderatörlerden herhangi bir bildirim gelmediği zamanları ne yapacağız :D O raporlar yokluğa karışıyor resmen.

Raporlar kabul edilmediğinde bazen geri dönüş yapılıyor. Aslında her zaman yapmaları gerekir.

Hazır konu açılmışken hatırlatmak isterim. Umarım raporladığım moderatör hakkında geri dönüş yaparsınız. Görmezden gelmek sorunları çözmüyor. @MF

Şahsen ilk üye olduğum zaman bilmediğim bir konuda olsa mantıklı düşünerek çözümler üretmeye çalışıyordum, ama onu da yapmıyorum açıkçası.

Nadiren aynı fikirde olabiliyoruz. Gördüğün gibi bu olayları sadece sen yaşamıyorsun. Sevmediğin biri tecrübelerini anlatınca,
Hiçbir şeyi bilmiyorsun, sadece aklınca uyduruyorsun.
Şeklinde cevap vermek hoş değil. Kanıtlar ile beraber raporladığım halde geri dönüş bile almadım. Bu arada seninle olan olaydan bahsetmiyorum. Hemen öfkeye kapılıp, tartışma çıkarmazsan iyi olur. Çünkü arkadaş yerinde bir konu açmış.
Sen beni çok yanlış tanımışsın. Böyle konuşabilsek daha çok ortak nokta buluruz, sıkıntı yok.

Şahsen ilk üye olduğum zaman bilmediğim bir konuda olsa mantıklı düşünerek çözümler üretmeye çalışıyordum, ama onu da yapmıyorum açıkçası.

Düz mantık her zaman işe yaramıyor. Farklı kaynaklar üzerinden araştırma yapmanı tavsiye ederim. Mümkünse yabancı forumlara bakabilirsin. Tabi bunun için dil bilmen gerekiyor. Teknoloji alanında yaşadığım sorunları genel olarak yabancı forumlar sayesinde çözüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı