Technopat Sosyal kullanıcı tipleri

Daha önce buna benzer konu açılmış ama biraz ekleme yapmak gerekiyor 🙂
1 - gruplaşma; bir soru varsa ancak o arkadaş bilir hemen etiketlenip çağrılır ne hüküm verirse doğrudur başkalarının cevapları önemli değildir, ayrıca o kişiye cevap verirseniz arkadaşları hemen devreye girip sizi haksız çıkarmak için ellerinden geleni yaparlar.
2 - kin; eğer o kişinin bir mesajına beğenmedim atarsanız o da sizin konularda yazdığınız cevapları bulup kötüler ve alakasız şekilde mesajlarınıza beğenmeme emojisi atar(birisi cevabını beğenmedim diye profilime girip onlarca mesajlarıma beğenmedim emojisi atmıştı)
3 - kendini beğenme; o kişiler forumda eski olduğu için sizin cevaplarınızı küçümser, haklı olsanız bile sizi başka konularda bulup küçük düşürmeye çalışır, biz varken sen kimsin havalarında cevaplar yazılır.
4 - çok bilmişlik; bir tavsiye istendiği zaman sizin önerdiğiniz ürün iyi olsa bile hemen konuya cevap yazılıp o kadar paraya vermeye gerek yok! Aynı kalitede olsa bu varken o alınır mı? Der, kendi kulladığım ürünü tavsiye etsem bile mutlaka kötüdür çünkü önemli olan o kişilerin tavsiyesidir.
5 - cahiller; forumu okumadan konu açanlar hep aynı sorular hep aynı cevaplar, aynı soruyu sorup alt alta aynı konuyu açmışlar cevaplar kopyala/yapıştır şeklinde devam edebiliyor, farklı cevap verirsen sana da farklı cevaplar gelebilir.
6 - işgüzarlar; hiçbir sebep yokken güzel konuşmaların olduğu veya konuyu açanında memnun olduğu cevaplar geldiği halde ortama dalıp anlamsız bir tartışma çıkartıp konuyu farklı yerlere çeken işsizler.
Ek : kadın düşmanları.

1 - gruplaşma; bir soru varsa ancak o arkadaş bilir hemen etiketlenip çağrılır ne hüküm verirse doğrudur başkalarının cevapları önemli değildir, ayrıca o kişiye cevap verirseniz arkadaşları hemen devreye girip sizi haksız çıkarmak için ellerinden geleni yaparlar.
Müthiş tespit. O bilir ve disslike atar. Selam o arkadaşa seni seviyorum dostum.

Unuttuğunuz 2 şey daha var.

Yaşadıkları problemleri ve sıkıntıları anlatıp çözüm arayanlar(çözüm kendileri).

Günah keçileri olanlar. Benden başka var mı bilmiyorum ama "Selam" yazsan ceza yersin yazım hatası ve yanlış bilgi vereni raporlarsın sen raporladın diye ceza vermezler.

Technopat için müzik yapan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı