Technopat Sosyal kuralları başlığına "tavsiye" önerim var

%20'lik kısım bunu öğrenmiş olur ama 😀

Bazen insanların yanlış yaparak ve oldukları ortamdan farklı hareket ettiklerini anlayarak doğruları bulmaları, kendileri için daha faydalı olur. :) Ben de başlarda çok dikkat etmiyordum. Ama tartışmalara girince ya da sohbet etmeye başlayınca, fark ettim ki bir düzen var. :)

Her şeyi tavsiye etmek zor olur ya. Öneriniz güzel ve yapıcı, ancak yeni kullanıcıları düşününce, bunun sonu gelmez gibi. :)

İsteğiniz güzel ancak kuralları okumayan yeni üyelerin tavsiyeleri umursayacağını sanmıyorum. Kuralı takmıyorlar ki tavsiyeleri taksınlar.
Çok doğru bir noktaya değindiniz. Buraya üye olan kişiler, 36. kurala uyuyor mu diye kendimizi sorgulamalıyız.

(Kural: Üye olan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş demektir. Sitemizde yer alan Technopat Site Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi konularını okumuş ve kabul etmiş demektir. )

Merhaba sosyal yönetimi. Kurallar başlığı altında 5 adet uymamızın istendiği tavsiyeler kısmı var bildiğiniz gibi. Ben de bu tavsiyelere bir eklemede bulunmak istiyorum. Tabi ki sadece öneri olacak. Karar sizin. Tavsiyem:
  • alıntıya alınan mesajlara verilecek cevap, alıntının altında verilmelidir.
Tavsiyeyi anlamadıysanız resimler ile ifade edeyim.

Eki Görüntüle 644347

mesaja takılmayınız.
Yukarıdaki mesajdaki kullanıcı, alıntıladığı mesajın üstüne cevap yazmıştır. Fakat bu sistemi kullanmak güzel değil gibi. Bir de alışık olduğumuz cevabın aşağıda olması ile bu mesajın üstte olması ayrı bir uyuşmazlık değil mi sizce? Normal alıntılı mesajlar böyledir. (Bence)

Eki Görüntüle 644349

Gördüğünüz gibi alıntı sisteminin böyle kullanılması daha iyi bence. Nasıl resimlerin tam olarak yüklenmesi isteniliyor, bu olayın da böyle yapılması istenmeli.

Yönetim bunu kural olarak da yapabilir bence. Bu öneriyi değerlendiriniz. İyi sosyaller.

@MF, @Recep Baltaş, @Ali Güngör, @Emre C, @Emir M., @Tim, @Lintos, @UBerk, @Shimada Sensei.
Olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı