Technopat Sosyal Profil Mesajı Özelliği

Bunu kapatmamızın sebebi profil mesajlarında kimse görmüyor diye hakaret içeren girdiler oluşturulması idi. Açıkçası ben herkesin profil mesajı olmasını istiyorum ama bu konuyu nasıl çözeceğimizi düşünmemiz lazım. Uyarı bazlı da gidebiliriz. Kötüye kullanımın cezasını aşırı ağır yaparsak (10 yıl uzaklaştırma) sanırım olur.
Bence uygundur.

Tamam, bana söyleyin. Diyelim ki bu özellik geldi, ne yapacaksınız? Ne işe yarayacak yani, rehber falan atacağım diyorsanız imza var zaten. 😀
Belki adam oradan yaptığı güzel bir şeyler paylaşacak. Mesela ben Blog yazıyorum. Bloglarım ile ilgili profilime mesajlar yazmak isterim açıkçası. Muhalefet olmayı bırakın her şeye artık.

Bunu kapatmamızın sebebi profil mesajlarında kimse görmüyor diye hakaret içeren girdiler oluşturulması idi. Açıkçası ben herkesin profil mesajı olmasını istiyorum ama bu konuyu nasıl çözeceğimizi düşünmemiz lazım. Uyarı bazlı da gidebiliriz. Kötüye kullanımın cezasını aşırı ağır yaparsak (10 yıl uzaklaştırma) sanırım olur.
Küfürleri otomatik olarak engelleyen bir sistem yok mu? Yani, hakaret içeren bir metin sahibinin girdisini otomatik olarak engelleyecek bir sistem diyeyim. Yasaklı belli başlı kelimeler olur, bu kelimeleri içeren girdiler de silinir veya engellenir.

Ne kadar kolay-zor bilmiyorum, sadece bir öneri sunmak istedim. Discord sunucularında da genelde bu tarz şeyler kullanılıyor.

Belki adam oradan yaptığı güzel bir şeyler paylaşacak. Mesela ben Blog yazıyorum. Bloglarım ile ilgili profilime mesajlar yazmak isterim açıkçası. Muhalefet olmayı bırakın her şeye artık.
Muhalefet olmak? Fazla uzatmak istemiyorum konuyu, bence gereksiz.

Hocam, 20 Eylül 2014 tarihinde bile üyeler için kapalıymış...

Ayrıca nasıl görmüyor kimse? En fazla 2-3 dakika kalır orada. Günde 3-4 tane mesaj atabilme sınırı olsa yük de olmaz kimseye.

En mantıklı çözüm olabilir. Ya da blog ve normal konular gibi onay sistemi falan da olabilir.
Zaten kimse görmez diye küfür edecek kişiler forumdan uzaklaştırılmalı. 👍 Hatta erken tespit amacıyla yararlı olabilir bu özellik.

İşte tamam, o da gereksiz. Oraya ne yazacağım ki? Aşırı gereksiz bir şey olur.
Herkesin zevki ve görsellik amacı farklı. Sana gereksiz, başkasına göre güzel. Ve burası topluluk. birine göre gereksizse çoğunluğa göre gerekli olabiliyor.

Ya da belli mesaj sayısını aşmış üyelere yapılırsa trollük engellenir. Atıyorum 1000 mesajın ardından yazılabilse.
Blog kısmına yazmak için 100 mesaj lazım mesela. Öyle bir şey olabilir. Ama 1000 çok. En kötü 100-500 arası bir mesaj olsa daha mantıklı bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı