Technopat Sosyal Profil Mesajı Özelliği

@SideWinder eminim, XenForo bir gün eskidiğinde kanıksanmış diye değiştirmeyi reddersiniz. :)

Moderatörken arka planda yaptığımız değişiklikleri, bir senede sistemin nereden nereyi geldiğini hayal bile edemezsin, dolayısıyla bana "yenilikçilik" dersleri vermeye kalkma lütfen.

Sizin o zamanında hem buradan hem de başka platformlardan eleştirildiğiniz moderatörler ve yönetim, istenen birçok özelliği ve aksayan birçok noktayı getirdi ve düzeltti.

Bu özellikle de tabii ki yönetim nazarında kullanıma açılacak. Ancak belli başlı durumlar da belli bana göre.

Moderatörken arka planda yaptığımız değişiklikleri, bir senede sistemin nereden nereyi geldiğini hayal bile edemezsin, dolayısıyla bana "yenilikçilik" dersleri vermeye kalkma lütfen.

Sizin o zamanında hem buradan hem de başka platformlardan eleştirildiğiniz moderatörler ve yönetim, istenen birçok özelliği ve aksayan birçok noktayı getirdi ve düzeltti.

Bu özellikle de tabii ki yönetim nazarında kullanıma açılacak. Ancak belli başlı durumlar da belli bana göre.
Bu konuda "deneyim"iniz olması için, bunun daha önceden açık olması lazım. Sen araba kullanmadan araba kullanmayı biliyorum diyebilir misin? Sizin yaptığınız da buna benziyor.

Hatta araba üzerinden başka güzel örnekler de verilebilir. "Ne gerek var ki arabaya? Uçak kullanırım. Tren kullanırım."

Ama araba kullandın mı? Hayır. Gereksiz ama size göre... Senin "deneyim"in ne kadar doğru olabilir ki kullanmadan?

Başka forumlarda böyle olması, kuralların daha gevşek oluşu. O zaman orada açılan konulara göre burayı değerlendirelim? Ne kadar doğru olur peki?

Ana sayfaya profil mesaj panosu gelirse daha kötü olur. Sırf sağ tarafta Blog sayfası var diye saçma sapan blog konuları açılıyor. Bazı insanlar sağ taraftaki Blog sayfasını bile suistimal ediyor. O yüzden açılacaksa herhangi bir yere panel olarak eklenmemesi gerekiyor.

Zaten bağlantıdaki yer yeterli diye düşünüyorum.

Evet. Birçoğunun iki forumda da ortak hesabı var. :D
Benim yok hocam. Benim bir DH üyeliğim var bir de burada üyeliğim var. DA Forum falan bana fazla basit ve çoluk çocuk yuvası gibi geliyor. Technopat'ın da belki kitlesi artık eskisi gibi olgun değil ama en azından burada takılan gerçekten güzide, saygıdeğer insanlar var. Ben burada bu insanların bu özelliği kötü kullanacağını düşünmüyorum. Belli şartlar getirilirse bir sorun olmayacağı kanaatindeyim. Ama olabilir de. Netlik yok o konuda.

Benim profil mesajı istememde ki sebep blog yazılarım mesela tamamen. İmzaya fazla link koyulmuyor. Yeni bir blog girdiğim zaman profilimde paylaşmak isterim. Veya da mesela ilgi alanım eski Windows sürümleri hakkında profilimde mesela haftalık ilginç bilgiler yayınlamak isterim. Ki bu özellik sadece kullanıcının kendisinin yazabileceği bir şekilde gelirse sorunlar yaşanmaz bence öyle fazla. Mesela sevmediği bir üyenin profiline gidip saçma sapan yorumlar yapmaz kimse böylece özellik kötüye kullanılmış olmaz.

Neyse benim görüşüm bu. Kalp kırmaya da gerek yok bence bir özellik için. Ben iyi kullanırım belki bu özelliği ama diğerleri kullanır mı bilemiyoruz. Belli şartlar getirilirse kötüye kullanımın önüne geçilebilir ama belki. Sağlıcakla kalın. :)

O zaman orada açılan konulara göre burayı değerlendirelim? Ne kadar doğru olur peki?
Değerlendirilmiyor mu ki zaten? "X kalitesizliği", "Y rezilliği" diye milyon tane konu var her forumda.
Soruyorum sadece, mevcut olarak yapılan bir durum gibi geliyor bana açıkçası.

Bu konuda "deneyim"iniz olması için, bunun daha önce açık olması lazım. Sen araba kullanmadan araba kullanmayı biliyorum diyebilir misin? Sizin yaptığınız da buna benziyor.

Hatta araba üzerinden başka güzel örnekler de verilebilir. "Ne gerek var ki arabaya? Uçak kullanırım. Tren kullanırım."

Ama araba kullandın mı? Hayır. O zaman senin "deneyim"in ne kadar doğru olabilir?

Başka forumlarda böyle olması, kuralların daha gevşek oluşu. O zaman orada açılan konulara göre burayı değerlendirelim?

Bu özelliğin kapalı olduğu uzun bir süre boyunca kullanıcı olarak bulundum burada, bir kere o özellik bende de olsa demedim ve diyeni de görmedim. Ki o zamanın modları bile nasıl kullanacakları hakkında fikirleri olmadığından, rastgele paylaşımlar yapıyordu.

O platformda nasılsan burada da orada olacaksın, dolayısıyla çok güzel bir kıstas. Olaylar düşündüğünüzden basit aslında, sadece siz bu özelliği çok çok yararlı bir şeymiş gibi göstermeye çalışıyorsunuz.

Modratörken uzun süre kullandım ve deneyimim var, kendi ağzım ile de gereksiz olduğunu, açık olarak söylüyorum. Hatta kapattık sonra moderatörler için, bunu da defalarca söyledim. :D

Orada açılan konulara göre burası değerlediriliyor zaten, ki birkaç mesaj önce attığım, senin profil mesajı linkinde de burası için güzel değerlendirmeler vardı. Anlamıyorum bir kere, başka yerden eleştirdiğin bir platformun içinde, gelebilecek onlarca faydalı özellik varken (mesela tarih kategorisi), bu özellik için diretmek nedir? :D

Bunu kapatmamızın sebebi profil mesajlarında kimse görmüyor diye hakaret içeren girdiler oluşturulması idi. Açıkçası ben herkesin profil mesajı olmasını istiyorum ama bu konuyu nasıl çözeceğimizi düşünmemiz lazım. Uyarı bazlı da gidebiliriz. Kötü ye kullanımın cezasını aşırı ağır yaparsak (10 yıl uzaklaştırma) sanırım olur.

10 yıl mı? Reis 10 yıl kesmez en az 30 yıldan başlamalı.

O platformda nasılsan burada da orada olacaksın, dolayısıyla çok güzel bir kıstas. Olaylar düşündüğünüzden basit aslında, sadece siz bu özelliği çok çok yararlı bir şeymiş gibi göstermeye çalışıyorsunuz.
Hayır. Buranın kuralları farklı, oranınki farklı. Mesela orada nokta koymuyorum çoğu zaman.

😳 :ROFL:

Anlamıyorum bir kere, başka yerden eleştirdiğin bir platformun içinde, gelebilecek onlarca faydalı özellik varken (mesela tarih kategorisi), bu özellik için diretmek nedir? :D
Yıllardır kapalı. En azından bir kere denensin istiyorum. Belki de ciddi bir felaket olur.

Ancak sadece kendi profiline yazarak ne kadar kötü kullanabilir kullanıcılar? Bunu da düşünmek lazım. Sizin verdiğiniz örnekte başkaları benim profile yazmış, iyi kötü sohbet dönmüş. Burada istediğimiz bu değil.

Fikirlerinize saygı duyarım ancak bence gereksiz diretiyorsunuz bu konuda.

Geri
Yukarı