Technopat Sosyal Profil Mesajı Özelliği

Fikirlerinize saygı duyarım ancak bence gereksiz diretiyorsunuz bu konuda.

Gördüğüm bir tablo var, bu nedenle görüşlerimi savunuyorum.

Diretmek, eğer olan bitenler senin elinden geçiyorsa olur. Ancak burada karar verecek olan ben değilim.

Her neyse, umarım bu özellik için müthiş raddelere ulaşan isteğinizi, diğer faydalı öneriler için de gösterirsiniz.

Tecrübeleriniz tabii ki vardır ancak şu konuda biraz fazla olumsuz görüş belirttiğinizi düşünüyorum, öyle bir amacınız yoksa bile objektif olarak bakmaya çalıştığımda bunu çıkardım. Dediğiniz gibi, olaylar tecrübeleriniz doğrultusunda olduğu gibi çığırından çıkmaya başlarsa kapatılamaz mı? :)

Bu özelliğin olması ya da olmaması benden bir şey götürmez. Ancak arka tarafta bulunmuş ve çeşit çeşit insanın buradan geçtiğini görmüş birisi olarak, şahsi kanaatim bu özelliğin gerekli olmadığı yönünde.

Moderatörlerin yükü zaten ağır. Sizin denetim saatinizde bir tane tartışma konusu çıkması, tüm konuların birikmesi için yetiyor zaten. Üstüne bu sistemin denetimi ve takibini de onlara bırakmak, doğru olmaz diye düşünüyorum. Daha fazla insan almak da bir çözüm değil zira sistemin insan sınırı var.

Şu paragrafın okunması için öne çıkarıyorum, hâlâ anlaşılmaması ilginç.

Ne bir gerekliliği, ne de bir faydası varken moderatörlere ek iş çıkarmaktan da başka işe yaradığı yok. Bunu söyleyebiliyorum, çünkü ben de tecrübe ettim. Profil mesajını bir süre kullandım. Şarkı paylaştım, neredeyse durum yazısı falan attım. Sonuç ise koca bir sıfır.

Arkada sizin sandığınızdan daha çok konu onaylanıyor, daha çok rapor kontrol ediliyor ve üyelik onayı yapılıyor. Bunun kullanıcı adı değişimi, blog girdisi onayı, blog oluşturmak için onaylar gibi aklıma gelen ufak kesimleri daha var. Hani artık gel sen onayla konuları kardeşim, diyesim geliyor. Arka planı görmeden yorum yapanlar, seviliyorsunuz. 🤣

Bazı pek zeki arkadaşlar da ''moderatör alımı yapılsın o zaman'' dediydi de neye dayanarak söylendi biz de anlayamadık. Sanırım arkadaş finansör, bütün maddi dağıtımı kendileri yapıyor. 🤣 Babalarının hayrına denetlenmiyor forum, haberiniz var mıydı?

Profil mesajı denen yerin denetimi yapılmadan açılması mümkün değil. Dolayısıyla genel olarak açılması da akla pek uymuyor. Ha, finansör arkadaşlar maddi desteği arttırırsa açılır tabii. 🤣

Şu paragrafın okunması için öne çıkarıyorum, hâlâ anlaşılmaması ilginç.

Ne bir gerekliliği, ne de bir faydası varken moderatörlere ek iş çıkarmaktan da başka işe yaradığı yok. Bunu söyleyebiliyorum, çünkü ben de tecrübe ettim. Profil mesajını bir süre kullandım. Şarkı paylaştım, neredeyse durum yazısı falan attım. Sonuç ise koca bir sıfır.

Arkada sizin sandığınızdan daha çok konu onaylanıyor, daha çok rapor kontrol ediliyor ve üyelik onayı yapılıyor. Bunun kullanıcı adı değişimi, blog girdisi onayı, blog oluşturmak için onaylar gibi aklıma gelen ufak kesimleri daha var. Hani artık gel sen onayla konuları kardeşim, diyesim geliyor :D Arka planı görmeden yorum yapanlar, seviliyorsunuz. 🤣

Bazı pek zeki arkadaşlar da ''moderatör alımı yapılsın o zaman'' dediydi de neye dayanarak söyledi biz de anlayamadık. Sanırım arkadaş finansör, bütün maddi dağıtımı kendileri yapıyor. 🤣 Babalarının hayrına denetlenmiyor forum, haberiniz var mıydı?

Profil mesajı denen yerin denetimi yapılmadan açılması mümkün değil. Dolayısıyla genel olarak açılması da akla pek uymuyor. Ha, finansör arkadaşlar maddi desteği arttırırsa açılır tabii. 🤣

Yani bunu nasıl daha anlaşılır bir şekilde anlatabilirim diye düşünüyordum, teşekkür ederim. :D

Bakın @SideWinder de bir konu da haklı @MisakiTaro da. Orada olanın burada da hesabı olabiliyor ama kimilerine burası daha güzel geliyor olabilir. Mesela benim başka hiç bir yerde hesabım yok. @SideWinder e bu konuda katılmıyorum. Resmen burası kötü diyor ve kovuyor gibi. @SideWinder bu arada hala moderatör müsün? @MisakiTaro hocama da laiklik konusu bambaşka bir konu onu buradaki konuyla kıyaslamak saçma olur diyorum.

Ben olmamasından yanayım zira bu sefer bir çok konu özelden halledilmeye başlanacak. Böylece diğer insanlar sorunlarının çözümüne ulaşamamış olacak.

Çoğu kişi profil mesajında uygunsuz bir mesaj varsa raporlarız, Modlar halleder diyor, fakat herkes kendi profilini gizleyebiliyor, bakamıyor yani neler yazmış diye. Bu durumda uygunsuz, troll mesajları kimse raporlayamayacak ve yetkililer tek tek herkesin profilinde ne yazmış diye dolaşmak zorunda kalacak.

Profile yazılan mesajlar Moderasyon onayından geçme durumu söz konusu olursa bu Modlar için çok büyük bir yük demek. Hala da bazı konular 10 dakika, 20 dakika, 30 dakikada onaylanıyor. Üstüne bu eklenirse yük daha da artabilir. Profiline mesaj yazan adam 10-15 dakika onaylanmasını mı bekleyecek?

Geri
Yukarı