Technopat Sosyal?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sociologist

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle konuyu neden açtığımı belirteyim. Bundan 2 hafta önceydi sanırım bir konumda çözümü yazmama rağmen çözümüm görünmemişti ve 1 hafta boşuna ban yemiştim. Banlayan kişi sayın Recep Baltaş'tı sanırım çünkü konu çok eski bir konuydu ve banlandıktan sonra konuma mesaj atmıştı.

Dün ise adamın birisi "GTA sorunu ACİL!!!!" buna benzer saçma bir başlık açmıştı. Bende "acil" yazarsanız değişen bir şeyin olmacağını bilen arkadaş varsa cevaplayacağını belirttim. Fakat 5 dakika sonra hoop 1 günlük ban sebep ise "gereksiz mesaj" banlandıktan sonra mesaj atan kişi yine sayın Recep Baltaş. Recep abiyi severim, saygı duyarım onun sayesinde birçok şey öğrendim. Fakat forumdaki yöneticiler olarak daha doğrusu bazı acemi yöneticiler yüzünden forum çekilmez hala gelmiş pardon "SOSYAL" eğer ben istediğim mesajı atamayacaksam bunun adının "Sosyal" olmasının bir anlamı var mı ? Şu an mesaj sayım 926 attığım yüzlerce mesajda kimseye saygısızlık etmedim 927. mesajımda da etmeyeceğim.

Sizlere şunu söyleyeyim bir tür dikta yönetim şekli uygularsanız daha kaliteli bir kitle elde edemezsiniz aksine kitle kaybedersiniz. Bir yerde güvenliği, kaliteli korumak istiyorsanız doğru yönetici ve yönetim şekliyle sağlayabilirsiniz. Sizin yaptığınız gibi en ufak hatada 1 gün, 1 hafta ban ile olacak işler değil bunlar. Dün yediğim ban beni açıkçası sinirlendirdi sonuçta forumda "ACİL" yazmak gereksiz ben onu belirttim. Sonra su içmeye gittim 2-3 dakika televizyona baktım. Report edecektim bir giriyim dedim işlem yapamadım hayırdır dedim sayfayı yeniledim birde ne göreyim 1 gün ban yemişim. Mesajım silinmiş.

Neyse umarım çocukça yorum yapacak kişiler gelmez ki geleceğini hiç sanmıyorum. Kendimi düzgünce ifade edebildim umarım. Benim yaşım 17 fakat kuzenim sayesinde web sistemleriyle küçük yaştan beri ilgileniyorum. Onlarca forumda yöneticilik yaptım. 100' yakın sitenin projesinde yer aldım bunlar sitenin kurulum, geliştirme aşamasında vs. R10.net üzerinden beni tanıyan belki vardır kullanıcı adım Antocio. Biraz oradan araştırırsanız insanlara karşı yardım sever birisi olduğumu anlarsınız. Gerçi bu forumda da bayağı yardımcı oldum mesaj sayımdan da anlaşılacağı gibi.

Sayglarımla...

Merhabalar.

Bir kullanıcıya kurallara uymadığını belirtmen mesaj atmak (tek başına) ceza sebebidir. Daha önce bu konuda üyeleri uyarmıştık. ''Rapor Et'' seçeneğini kullanmaları yönünde. Konuya mesaj yazmak yerine siz de öyle yapsaymıșsınız keşke. Bu şekilde olduğunda ''Gereksiz Mesaj'' kategorisine giriyor çünkü. Çözüm konusunu bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim.

Öyle bir şey olması çok saçma. Sonuçta forumda insanlar çeşitli düşüncelerini paylaşırlar veya yardımcı olacak konu açarlar. Yani o attığım mesaj gereksiz mesaj olamaz olmaması gerekiyor. Ben kaç tane forumda bu tür kitleyle karşılaştım. Hepsine ceza verseydim forumlar batardı şimdiye kadar ki verebilirdim çünkü üst yetkiliydim. Konuyu kilitlemezseniz sevinirim:

Eğer konuya yönelik bir yorum yapıp yanında da ''Acil diye yazınca bir şeyin değişmeyeceğini'' ekleseydiniz bir sıkıntı olmayacaktı. Ancak konuyla ilgili hiçbir şey yazmayıp sadece bunu yazarsanız gereksiz mesaj oluyor. Çünkü zaten yöneticiler cezayı veriyor. Sizin özellikle hata yapan kişiye bir şey belirtmenize gerek yok. İyi niyetli olarak yapmak istediniz onu biliyorum ancak kurallar böyle.

Kurallar böyle demenizi anlıyorum ben kurallara kötü demedim uygulayış biçimi çok yanlış. Neyse yazmam gereken pek bir şey yok artık diye düşünüyorum.

Bu forumda çok eski olmasamda @Sociologist adlı arkadaşı öyle böyle tanıyorum, başka biri olsa burda ''böyle forum olmaz olsun'' gibi kelimeler kullanırdı. Malesef ki her durum istenilen gibi anlaşılamıyor ama yöneticilerde haklı.

Bende şahsen bu yazim yanlışı olayını cok anlamış degilim. Tamam kurallar olabilir ama sonuçta bu kadar katı olmasını cok mantıklı bulmuyorum. Çünkü günlük yazilarda olabilir ı lari i yazma gibi hatalar. @Sociologist arkadaşımızın dedigi gibi sitenin ismi bile türkçe degil. En azindan teknopat olabilirdi. Tabi bunu soylemek benim hadime degil pek ama. Ayrica başka bir yoneticininde beğenmiyorsan gidersin gibi cevaplarda hiç yakışmıyor. Madem burasi nezih bi ortam bir duzgunce eleştiriye böyle bir cevap kesinlikle yakışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yönetici cevap verecek mi artık ? Daha doğrusu bir sonuca kavuşturacak mı ?

Bugün de benzeri bir hatayı yapmışsın. Bir kullanıcıyı uyarmışsın mesaj olarak. Ben ceza vermedim ancak ceza verilebilirdi. Sadece "Rapor Et" seçeneğini kullanın lütfen. Konuyla ilgili mesaj yazıp sonuna "Kurallara uyalım lütfen." yazsaydın bir sorun çıkmazdı. Ama tek başına kurallara uyması konusunda bir mesaj yazıyorsun sen. Böyle yapanlara ceza verileceği söylendi daha önce. Çünkü konuyla ilgisi olmayan bir mesaj oluyor bu. Kullanıcıları uyarmak bizim görevimiz. "Rapor Et" butonunu kullanmanız yeterli. Zaten oradan görüp ilgileniriz konuyu görmediysek.

@Dincer
Türkçe kurallarına uyduğun sürece Türkçe karakterleri sürekli kullanmaman da bir sorun yok zira yazılanları anlayabiliyoruz. Yalnız sen bir makale, bir çözüm yolu yazdıysan bunu en iyi Türkçe'yle yazman gerekir. Zira Türkçe'yi düzgün kullanmazsan yurt dışındaki biride bu sorun karşılaştıysa ve çözüm sonuçlarında bizim siteden de link gittiyse çeviri hizmetleri bu sefer bunu çeviremiyor. Yani anladın umarım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı