Technopat Sosyal'de yardım azaldı mı?

Eskiden bu foruma girdiğimde gereksiz mesaj dahi görmüyorken ve herkes halinden mutluyken son 2 yıldır gereksiz üyeler, gereksiz konular ve doğru uygulanmayan moderasyon hareketlerinden sonra forumu seven ve usülüne göre kullanan insanlar da forumdan soğudu. Tabii bu sadece tuzu biberi. Olayın ana sebebi forum hayatının giderek bitmeye başlaması.

Ben yeni bir kriz görmüyorum ama yine de bezdiren kitle çoğaldı. Adama profesyonel olarak yaptığın işten bir bilgi anlatıyorsun, sen yanlışsın diye diretiyor. Ya da lafı sündürüp konuyu ve seni hırpalıyor. Bu koşullarda herkes dayanamaz ve aynı istekle devam etmez. Ben hala elimden geldiğince yazıyorum. Yine de bir konuda aşırı cehalet dönüyorsa emin olduğum konularda bile yazmadığım oluyor. Birkaç münakaşaya girip ceza aldığım da oldu. Kimse yanlış yapmışız o cezada demedi. Mantığı kalmıyor artık. İtiraz ediyorsun sanki demir yumruk atılmışcasına kararımı sorgulama deniyor. Düzelteyim diye yazmasan daha mantıklı. Bana da müsamaha gösteren moderatörler oldu, haklarını yemeyim ama sistem genel bir şeyden oluşuyor. Biri yapıyor, beşi bozuyor sürekli. O kararı verenler gelip geçti muhtemelen şimdiye kadar. Yalnız ben tekrar yaşamak istemiyorum o saçmalıkları. Az polemik, az risk, daha rahat kafa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası gerçekten ben de soğudum. Açılan konular git gide teknolojiden sapmaya başladı. Halen elimden geldiğinde bazı konularda yardım ediyorum fakat sanırım forumu bırakmam uzun sürmeyecek.

Son düzenleme:
Hayır herhangi bir azalma görmüyorum. Ama evet gereksiz konular ve laubalilik haddinden fazla oldu. Eskisi kadar katı bir yönetim yok. Biz bir nokta koymadığımız için ceza alıyorduk. :)

Soru işareti koydum diye mute yedim bir süre anlamadım ama sorgulamadım da.

Geri
Yukarı