Technopat Sosyal'in yaş ortalaması neden düşük?

Eski dh ci olarak gerçekten buralara yeni gelmiş biri olarak çok komik buluyorum. Geçen biri babasının ona ders çalışması gerektiğini söylediği için ne yapabilirim diye soran bir çocuğa denk geldim. Şaşırmıştım. Hala da şaşırıyorum. Bu forum çok daha iyi olabilirken birileri aşağıdan çekiyor sanki.

Akıl yaşı falan diyen arkadaşlar, o arkadaşlara dediğimiz bir şey yok. Ama 14 yaşında kaç cm uzarım gibi konulardan bahsediyoruz. Geçen birisi penis boyu sordu. Sanarsın Google'da kaynak yok. 1000 tane acılmış kızlarsoruyor konusu var zaten.
En büyük sıkıntı bu kişilerin araştırmak yerine direkt foruma konu açması. Mesela geçen Steam indirimleri ne zaman bitiyor diye konu açıldı. Yahu Steam'in anasayfasında bile yazıyor ne zaman bittiği. Bunun gibi bir sürü örnek var.

Evet yaş ortalaması düşük. Ama kişilik meselesi biraz da. Şahsen 13 yaşındayım ama forumdaki benden yaşça büyük birçok kişiden daha bilgili olduğunu düşünmüyorum. EkmekArasıRam gibi kişiler olmadıkça yaştan yana sorun yok bence

En büyük sıkıntı bu kişilerin araştırmak yerine direkt foruma konu açması. Mesela geçen Steam indirimleri ne zaman bitiyor diye konu açıldı. Yahu Steam'in anasayfasında bile yazıyor ne zaman bittiği. Bunun gibi bir sürü örnek var.
Google'a yazmak çok zor geliyor onun için konu açıp 10 dakika da konunun onaylanmasını bekliyorlar. Bunlar bir de yazılıma nasıl başlanır diye konu açıyor tilt oluyorum. Ulan 100 tane Türkçe bile kaynak var. Forumda 1000 tane konu var nasıl başlanır diye. Daha onlara bakmadan kendisi çok özel bir insanmış gibi herkesin ona yazacağını düşünüyor. Daha Google'da çok basit bir şeyi araştıramıyor yazılım istiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı