Technopat sunucularını yenilemeli

Bu saldırı engelleyecek en azından sürekli DDoS gelirse çoğunluğunu engelleyip, etki etmeyecek bir şey olmalı. Büyük ve popi kazanmış sitelerde illaki saldırı yemiyor mu?
Hocam her gün Technopat gibi düzenli olarak girdiğim popüler siteler var. Bazı forum, sözlük ve haber sitesi gibi platformlar ama hiç böyle sorunlar olmuyor.

Türkiye'nin en büyük forumlarından olan Technopat'a iki üç günde bir bazı saatlerde girmekte zorlanıyorum, sorun benimle alakalı değil ki zaten benimle alakalı olsaydı Technopat'a giremiyorum diye başlıklar açılmazdı. Bence Technopat sunucularını yenilemeli, siz ne düşünüyorsunuz?

Böyle bir konu açmadan önce Yöneticiler bu durumu düşünmüş mü, dert edinmiş mi diye araştırsaydın keşke...

Nisan ayından itibaren gerek konu olarak, gerekse video olarak yeni sunucuya geçileceği bas bas duyuruldu. Nitekim 2020'nin son çeyreğinde de geçildi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi, gelelim konumuza:

Görüyorum ki kesintileri dert ediyorsun ama neden olduğunu araştırmıyorsun. Büyük kesintilerden sonra genellikle birçok konu açılıyor ve burada nedenlerini söylüyoruz. Kesintilerin %85'i DDoS saldırılarıyla alakalı oluyor. Kalan kısım ise genellikle Hosting sebepli oluyor. Hatta sene bitmeden önce. İdeal Hosting'e giden routerler patladığı için neredeyse yarım gün kapalı kalmıştı sunucu.

DDoS saldırılarına maalesef bir şey yapamıyorsunuz. Yani o kesilme maalesef oluyor. Zaten saldırı başladıktan birkaç dakika içinde CF devreye girip siteyi eski haline döndürüyor. Evet, can sıkıcı ama yapacak pek bir şey yok.
Aynen. Söylediğim şey bu. Sadece Technopat'a mı gıcık olan var anlamıyorum. Bence hep bir bahane sığındıklarını düşünüyorum. Ben 2015'de dedim, şimdi de halen bu tip problem arka arkaya.

Bir insan kurduğu forumun erişim sıkıntıları hakkında neden kandırmaca yapsın ki. Üstelik, pandemiyle beraber yeni sunucu alımını öne çektiler. Yeni sunucu sonrası sitenin tepki hızı arttı.

Bunun dışında DDoS saldırıları da gerçek. Zaten bunun log kayıtları var, yani hangi sürede ne kadar sorgu gelmiş şeklinde.

Nisan ayından itibaren gerek konu olarak, gerekse video olarak yeni sunucuya geçileceği bas bas duyuruldu. Nitekim 2020'nin son çeyreğinde de geçildi.
Konu artık sunucudan çok DDoS saldırı gibi yavaşlıkların şikayetine döndü. Bence herkes şikayet etsin gına gelsin yöneticiler burada:D

Yeni konular

Geri
Yukarı