Technopat tasarım önerisi

Arkadaşlar siz forum değil, Discord sunucusu istiyorsunuz. Bunu açık açık demem gerekiyor. Bir adım ötesi, komple forumu Konu Dışı olarak değiştirelim olsun bitsin...

Instagram'ın logosu değişti ama yapısı değişmedi, bu örnek verilemez. Forum dediğiniz platformun bir şekli ve mantığı vardır, bu da mevcut düzendir.

Her mesajın kendi içinde bir thread'e bölünmesi (aynı Reddit'te olduğu gibi), bu mantığı bozacağı gibi konuları da dağıtacaktır.

Konu içinde küçük sohbetlere zaten tolerans gösteriliyor. Bunun dışındaki durumlarda ise yeni konu açılması tavsiye ediliyor. Ama siz, bir konu içinden her türlü meseleyi konuşmak istiyorsunuz.

Buranın katı çizgileri var. Açılan hararetli konularında mesaj yazmanın ve tartışmanın incelikleri var.

Yenilikler güzeldir. Technopat Forum'u açıldığından beri yenilikleri takip eden bir platform oldu. Ama bazı özellikler kemik yapıyı oluşturur. Bana göre mevcut mesaj akışı bunlardan biri.

Kişiyi göz ardı etmek işe yaramıyor mu ki? @painkiller
Ne işe yarıyor ki o. Adamı ben görmüyorum sadece ama adam beni görüyor. Ne o beni görsün ne ben onu göreyim. Birbirimizin hayatında olmayalım yani kesinlikle.

Ne işe yarıyor ki o? Adamı ben görmüyorum sadece ama adam beni görüyor.
En azından bir gereksizle muhatap olmak zorunda kalmıyorsun. Hiç yoktan iyidir yalnız o kara listedekilerin sayısı arttıkça konularda daha fazla gizli içerik görüyorsun. İçeriği göster butonuna basmamayı alışkanlık haline getirmek gerekiyor. :)

En azından bir gereksizle muhatap olmak zorunda kalmıyorsun. Hiç yoktan iyidir yalnız o kara listedekilerin sayısı arttıkça konularda daha fazla gizli içerik görüyorsun. İçeriği göster butonuna basmamayı alışkanlık haline getirmek gerekiyor. :)
Aynen işte:) O yüzden engelleyeceksin ne o benim hakkımda ben onun hakkında bir şey görmeyeceğim. Temiz:)

Yeni konular

Geri
Yukarı