Technopat TN3 i5 12400F RX 6800 Sistemden Oyundayken Ses Geliyor

burakshn0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımı YouTube'dan görüp (Technopat TN3) 2 3 ay önce aldım. Özellikleri i5 12400F 16 GB RAM ASUS TUF RX6800 16 GB.
Ekran kartımda coolwine sorunu var Valorant veya GTA 5 de V-Sync'yi açmadığımda veya FPS sınırlamadığımda ince bir ses geliyor ve bu benim için bir sorun olmuyor. 2 gün önce Rainbow indirdim oyunu en yüksek ayarlara çektim ortada kalınca darboğaz oluyor videoda çektiğim gibi oyuna girdiğim anda kasadan rahatsız edici bir fan sesi veya başka bir ses geliyor. Kasanın fanlarından mı ekran kartından mı geldiğini anlamadım bunun çözümü nedir?

Garip bir ses duymadım ben, yüksek devirde dönen fan sesi bu. Coil whine varsa da yapacak bir şey yok, çözümü yok yani. Fan sesi için de sıcaklık sorunu yoksa hızlarını BIOS'tan 1 tık düşürebilirsin.

Tamamdır anladım bende ekran kartında bir sorun var zannettim coolwhine içinde servise göderip beklemek istemiyorum. Kasa fanlarının sürekli aynı hızda dönmesi için ne yapmam lazım yani oyuna girince hızlanmasını istemiyorum bir YouTube linki atabilir misin veya anlatabilir misiniz?

Bir şey daha sormak istiyorum anakartta bu kadar fan gözüküyor normal bir şeymi her 2 3 saniyede bir CHA_FAN 2 dönemye başlayıp duruyor.

Dosya Ekleri

• EB0A05B3-0257-4A09-A93A-B7A73049D930.jpeg
    EB0A05B3-0257-4A09-A93A-B7A73049D930.jpeg
    193,5 KB · Görüntüleme: 23
Bu videodan anlarsın fan hızını sabitlemeyi. İşlemci fanını elleme, işlemci isinmasin. Kasa fanlarını düşürebilirsin.

Coil whine için de servisle ugrasmaya değmez dediğin gibi, boşver.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan anlarsın fan hızını sabitlemeyi. İşlemci fanını elleme, işlemci isinmasin. Kasa fanlarını düşürebilirsin.

Coil whine için de servisle ugrasmaya değmez dediğin gibi, boşver.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı