Technopat Üyelerinin Cinebench R20 Test Sonuçları

Artık eskimiş olan önceki "Cinebench R15" konusunun yerine Cinebench R20 konusunu açmanın daha iyi olacağını fark ettim. Önceki konudaki gibi bu konu altında işlemcinizi, işlemcinin çalışma frekansını ve belleklerinizi yazıp görselleri eklerseniz yeni sistem için karar verme aşamasındaki kişilere ve meraklılara faydalı olacaktır. Konu sahibi olarak ilk ben başlıyorum:

İşlemci, Intel Core i9 9900K, çalışma frekansı 5.0 GHz ve bellekler DDR4-3200 MHz CL16.

Ücretsiz Cinebench R20 indirme linki: Cinebench Al - Microsoft Store tr-TR

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
Aynen öyle, sıcaklığı 85 olarak gördüm. 3.90-4 arası gidip geliyordur muhtemelen Ghz. Arkada gördüğünüz programlar açık duruyordu.
Sanırsam stok soğutucu ile kullanıyorsun. BIOS'a girip bir voltajını kontrol edebilirsin işlemcinin. Muhtemelen 1.4V civarında çalışıyordur. 1.4'te çalışıyorsa 1.3 civarına çekebilirsin.

Sanırsam stok soğutucu ile kullanıyorsun. BIOS'a girip bir voltajını kontrol edebilirsin işlemcinin. Muhtemelen 1.4V civarında çalışıyordur. 1.4'te çalışıyorsa 1.3 civarına çekebilirsin.
Akasa venom pico ile kullanıyorum. İnanın voltaj düşürmeyi denedim ama öyle acayip düşüremedim. Zaten test esnasında voltajı kendisi 1.2 lere kadar düşürüyor, manuel yapsam da o kadar düşürebiliyorum zaten.

Hangi programda 85 derece yazıyor? Fazla geldi bana o değerler açıkçası.
Argus monitör ile baktım ama stres testinde de zaten 87-88 gördüğü oluyor. Test esnasında 80 Watt'dan fazla çektiği için soğutucu bu kadar kaldırabiliyor.

Prime 95 ayarında bir stress testi yaptıysanız normal o zaman o değerler.
Aynen öyle. OCCT ile yapmıştım. Kıytırıktan bir macun ile kullanıyordum o zaman 95'leri felan görüyordu, şimdi ise MX-4 sürdüm 5-6 derece etki etti. Ne işse stok soğutucu ile Akasa venom pico aynı performansı veriyor. 😁

Geri
Yukarı