Technopat Üyelerinin Cinebench R20 Test Sonuçları

Artık eskimiş olan önceki "Cinebench R15" konusunun yerine Cinebench R20 konusunu açmanın daha iyi olacağını fark ettim. Önceki konudaki gibi bu konu altında işlemcinizi, işlemcinin çalışma frekansını ve belleklerinizi yazıp görselleri eklerseniz yeni sistem için karar verme aşamasındaki kişilere ve meraklılara faydalı olacaktır. Konu sahibi olarak ilk ben başlıyorum:

İşlemci, Intel Core i9 9900K, çalışma frekansı 5.0 GHz ve bellekler DDR4-3200 MHz CL16.

Ücretsiz Cinebench R20 indirme linki: Cinebench Al - Microsoft Store tr-TR

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
i5 9300H Lenovo L340 gaming laptop. 165mv Cpu undervolt ve 50mv onboard gpu undervolt var. Watt 35'den 40 yapildi. (Bir onceki paylasimim Monster A5 16.1'e aitti.)
r20.png

Sonradan gelen edit:
r20refresh.png

Turbo boost power max 40 wattan 45 watt'a cikarildi max 83 derece.

Son düzenleme:
  • İşlemci: i5-9400F
  • Frekans: 2.90 temel, 4.1 Turbo
  • RAM: Kingston HyperX Fury Black 2133 MHz CL 14 2x8

i5-9400F Cinebench sonuç.png

Oyun odaklı sistem toplanacaksa bu sonuçlara bakarak işlemci tercihi yapmamanız gerekiyor. Oyunlarda sonuçlar farklı çıkabilir. Oyun için sistem toplanıyorsa oyun testlerine bakmak gerek.

Son düzenleme:
Şöyle Anlatayım ben yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum en baba ekran kartına bile darboğaz yapmadı, i7 7700K ile neredeyse aynı performansı veriyor. Ve bu işlemci sadece 500TL.
Kendim Aliexpress üzerinden aldım kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok
2689 alıncaya kadar 2620V2 de alabilirsin oda gayet stabil bir darboğaz yapmıyor 1080 Ti ile denedim.
Dostum peki anakart olarak ne kullanıyorsun? Ben Klissre X79 almak istiyorum ve yorumlarda olumsuzluk yok pek bayağı bir satış var. Yanına da 16 GB ECC RAM almak istiyorum. İşlemci olarak da E5 2689. Toplam 930 lira tutuyor. Ne düşünüyorsun sence uygun mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı