Technopat Zalman N5 MF İncelemesi Yapmalı mı?

İnceleme yapılmalı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    52
Makaleler
8
Son zamanlarda Zalman N5 MF model kasa çok dikkatimi çekmeye başladı. Vatan'da 443 liraya satılıyor, dahili LED parlaklık kontrolcüsü, fan kontrolcüsü ve 4 tane RGB fanla beraber geliyor. Kasanın sunduğunu iddia ettiği özellikler çok iyi ve görüntüsü insansa premium bir izlenim bırakıyor. Acaba Technopat bu kasanın (gerekirse sponsorlu) bir incelemesini yapıp malzeme kalitesi, kullanım kolaylığı ve içerdiği "creature comforts" hakkında ayrıntılı bilgi verse nasıl olur? Technopat'ta sistem yapan insanların %85'inin bütçesi gereği kasaya ayırdığı miktar 500 lira gibi oluyor, bu kasa da 443 lira ama 9 tane fan montaj imkanı sunması, çıkartılabilir mesh ön paneli ve dahili kontrolcüleri bence onu 700-800 liralık kasalarla karşı karşıya bırakıyor ki malzeme kalitesi iyiyse neredeyse 900 liraya bile önerilmeye aday bir kasa.

Ayrıca biraz araştırdım, böyle bir inceleme yapılırsa internetteki ilk ve tek incelemesi olacak, sadece Türkçe olarak değil genel olarak. Aynı durum Zalman'ın İ3/İ3 Edge modelleri için de var ama bu model aralarında daha çok sivriliyor gerek görüntü gerek özellik olarak. Bir de ek yapayım, ben genelde etrafa sistem yapıyorum, bu sistemlerden birinde bu kasayı kullanacak olursam inceleme için Technopat'a sağlayabilirim, ancak bunun olacağının garantisini veremem. Düşüncelerinizi bekliyorum. @Recep Baltaş @Ali Güngör @MF

Son düzenleme:
Kasa güzelmiş, ben beğendim. Eski kasalarındaki gibi ince değil de geniş yaptıkları için CPU soğutucu desteği 158 mm'ye çıkmış. Eski bütçe dostu kasalarında maksimum 150 mm destekliyordu, bu yüzden de piyasadaki çoğu kule tipi soğutucuyu (örneğin Freezer 34) desteklemiyordu.

Geçenlerde Vatan Bilgisayar'da denk geldim. Pek detaylarına bakmadım ama tasarım olarak güzel ve minik bir kasa gibi duruyor, mesh olması falan cabası, Zalman S4 Plus veya bu kasayı alacağım alınca incelemesini yaparım her ne kadar anlamasam da kasadan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün akşam Topkapı Vatan Bilgisayar'daydım, kasayı iyice inceleme şansım oldu. Boyut olarak kompakt bir kasa, minik bir görüntüsü var. Malzeme kalitesi olarak iyi hissettiriyor, sağlam duruyor. Fanların ışıklandırması sabit, iki parlaklık ve iki hız ayarı var, tüm ışıkları ve fanları kapatma seçeneği de var. Önündeki mesh biraz kalın, kolay kolay yamulma yapacağını zannetmiyorum. Kablolama kompartımanına ve cam panele bakma şansım olmadı çünkü cam söküktü yoktu diğerini de sökmeye izin yoktu. Kasayla alakalı olumsuz olarak iki şey söyleyebilirim, birincisi arkadaki PCI slot koruyucuları maalesef patlatmalı, vidalı değil yani tekrar kullanımı mümkün değil. İkincisi de üstteki USB girişlerinin ve butonların olduğu yer biraz sıkış tıkış izlenimi veriyor o da çokluklarından dolayı. Bir de fan hızıyla LED parlaklığı ayrı ayrı olsa daha iyi olurmuş ancak öyle değil, tek tuştan kontrol ediliyor ve 4 farklı mod var, bunlar ilki fan ikincisi LED olacak şekilde sırasıyla High-High, Low-Low, Low-Off ve Off-Off. Genel olarak fiyatına göre sunduğu G/Ç, malzeme kalitesi ve içine alabildikleri gayet iyi, dahili 4 tane fan ve kontrolcü olması gayet iyi, LED'leri statik yani RGB değil de Rainbow LED, ucuza iyi bir kasa isteyen ve RGB disko takıntısı olmayan kişiler için gayet ideal bir kasa. Bu kasayı alacaklara bir tavsiyem aldıktan sonra bir yerden vidalı PCI slot koruyucuları bulun ve tek kullanımlık patlatmalılardan kurtulun.
@Akfortisev S4 Plus ile hemen yan yanaydılar, ona da biraz baktım, N5 MF daha iyi bence.
Konuyu takip eden arkadaşlar için de birazdan kullanıcı incelemeleri kısmına Zalman'ın kendi sitesinden alacağım fotoğraflarla beraber(orada çekemedim maalesef) inceleme konusu açacağım, unutmazsam linkini buraya da atarım :).

Dün akşam Topkapı Vatan Bilgisayar'daydım, kasayı iyice inceleme şansım oldu. Boyut olarak kompakt bir kasa, minik bir görüntüsü var. Malzeme kalitesi olarak iyi hissettiriyor, sağlam duruyor. Fanların ışıklandırması sabit, iki parlaklık ve iki hız ayarı var, tüm ışıkları ve fanları kapatma seçeneği de var. Önündeki mesh biraz kalın, kolay kolay yamulma yapacağını zannetmiyorum. Kablolama kompartımanına ve cam panele bakma şansım olmadı çünkü cam söküktü yoktu diğerini de sökmeye izin yoktu. Kasayla alakalı olumsuz olarak iki şey söyleyebilirim, birincisi arkadaki PCI slot koruyucuları maalesef patlatmalı, vidalı değil yani tekrar kullanımı mümkün değil. İkincisi de üstteki USB girişlerinin ve butonların olduğu yer biraz sıkış tıkış izlenimi veriyor o da çokluklarından dolayı. Bir de fan hızıyla LED parlaklığı ayrı ayrı olsa daha iyi olurmuş ancak öyle değil, tek tuştan kontrol ediliyor ve 4 farklı mod var, bunlar ilki fan ikincisi LED olacak şekilde sırasıyla High-High, Low-Low, Low-Off ve Off-Off. Genel olarak fiyatına göre sunduğu G/Ç, malzeme kalitesi ve içine alabildikleri gayet iyi, dahili 4 tane fan ve kontrolcü olması gayet iyi, LED'leri statik yani RGB değil de Rainbow LED, ucuza iyi bir kasa isteyen ve RGB disko takıntısı olmayan kişiler için gayet ideal bir kasa. Bu kasayı alacaklara bir tavsiyem aldıktan sonra bir yerden vidalı PCI slot koruyucuları bulun ve tek kullanımlık patlatmalılardan kurtulun.
@Akfortisev S4 Plus ile hemen yan yanaydılar, ona da biraz baktım, N5 MF daha iyi bence.
Konuyu takip eden arkadaşlar için de birazdan kullanıcı incelemeleri kısmına Zalman'ın kendi sitesinden alacağım fotoğraflarla beraber(orada çekemedim maalesef) inceleme konusu açacağım, unutmazsam linkini buraya da atarım :).
Bende bu haftasonu büyük ihtimalle alıcağım bu kasayı, emin olamadım açıkçası s4plusu mu alsam bu kasayımı ama küçük olması benim için artı, küçük kasa şart bana:D 3fanlı ekran kartı alırmı ondan emin değilim ama malzeme kalitesi iyi gibi geldi bana bende vatan bilgisiyarda inceleme fırsatı buldum alıcağım gibi duruyor normalde incehesaptan hazır sistem alıcaktım ama taksit yapıcağım için binen farktan dolayı vatan bilgisiyar daha ucuza geliyor:D neyse aldığım zaman bir incelemesini yaparım.

İncelemeyi yazdım, linkini bırakıyorum. Birazdan genel görünüme açılacaktır.
Ek olarak @Emir M. hocam bu konuyu kilitleyip direk inceleme konusuna gönderme yapacak şekilde düzenleyebilir misin? Hani bazı konularda mesaj yok gösterip basınca direk başka bir konuya gönderiyor ya o şekilde. Yapabilirsen minnettar olurum :).

Arkadaşlar bende almayı düşünüyorum da benim anakartımda sadece 1 tane fan giriş yeri var 4 fanı birden nasıl çalıştıracağım kasada çoklayıcı var mı?

Benim bildiğim bazı fanları PSU'ya yani güç kaynağına takabiliyormuşsun ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Geri
Yukarı