Technopat'ın Linux bilgisizliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Sh1tl3 Videoyu ayrıca izleyeceğim. Önceki açılan Linux konularında da daha önce Linux kullanmadığımı belirtmiştim. Halen deneyimlediğimi (birkaç test sitesi haricinde) söyleyemem. Bunun başlıca bir sebebi var.

Bir kullanıcı neden "Acaba şu uygulama/oyun Linux üzerinde çalışabilir mi?" diye düşünmek zorunda olsun?

Anladık tamam, Linux daha iyi. Çok daha iyi. Artık Windows adı geçen her konu altında "Windows işte, Linux daha iyi." kafasında olan insanlar var. Adamın konu altında sorunu çözülmeye çalışıyor, birisi gelip "Bu yüzden GNU/Linux kullanıyorum, Windows işte bla bla bla." yazıyor. Ortada bir fanboyluk varsa tamamen Linux kullanıcılarında var. Ben burada Windows'u aşırı şekilde öven birisini görmedim, Linux için aynısını söyleyemem. Ek olarak bu kesim Linux'a bir şey söylendiğinde Windows fanboyluğu ile suçluyor karşıdaki kişiyi, komik.

Ben de bunu anlamıyorum. Amaç doğru bilgiyi insanlara göstermek değil amaç bir gruba karşı ithamda bulunmak. Buna ne demeli peki?

Burası bilgi paylaşım platformu değil mi? Bir konuyla ilgili yanlış bir bilgi verildiğini düşünüyorsan bunu söyle ve doğrusunu paylaş. Gelip genelleme yaparak insanlara bu şekilde ithamda bulunma.

Fanboylar yorum yazmasın diyen bir hater gibi görünüyorsun şu an.

Ben de bunu anlamıyorum. Amaç doğru bilgiyi insanlara göstermek değil amaç bir gruba karşı ithamda bulunmak. Buna ne demeli peki?

Burası bilgi paylaşım platformu değil mi? Bir konuyla ilgili yanlış bir bilgi verildiğini düşünüyorsan bunu söyle ve doğrusunu paylaş. Gelip genelleme yaparak insanlara bu şekilde ithamda bulunma.

Fanboylar yorum yazmasın diyen bir hater gibi görünüyorsun şu an.

Ben de bu cümleyle katılıyorum sana.

Her insanın bir hatası vardır. Onu eleştirmek değil. O insanın hatasını düzeltmen gerekir.

GNU/Linux genel olarak Windows'tan daha iyi bir işletim sistemi. Windows hala milattan kalma NTFS dosya sistemini kullanırken GNU/Linux EXT4 kullanıyor. Bu en küçük örneği. EXT4, NTFS'den daha üstün, bilmeyenler için söylemiş olayım.

Bence Windows kesinlikle hatasız değil. Bir güncelleme yüzünden format atmak zorunda kaldım. Ancak Windows'a alıştığım için geçmiyorum Linux'a.
Evet ben de sorun yaşadım. Arada donmalar oluyordu tekrar format attım. Umarım bir sorun çıkmaz yeniden. Win10'dan nefret ediyorum gerçekten!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı