Technopat'ın Sempatikliği

Yanlış düzenlenen bir konu tespit edildigi zaman düzenleniyor ve konuyu düzenleyen moderatör arkadaşa geri bildirim gönderiliyor. Adamına göre bir muamele yok ortada. Rapor atıyorsunuz, rapor atarken karşıdaki kişiyi tehdit eder bir şekilde konuşuyorsunuz, argo kelimeler kullanıyorsunuz. Durum ne olursa olsun saygınızı korumak durumundasınız, özellikle Technopat Sosyal gibi bir yerde.
Mesleğinize laf edilince acaba siz nasıl tavır alırsınız? Laf edene de bir ceza vermeyip yazmasına izin vermek? Neyse size ne desem boş...

Eğer bu dediğiniz uyarı vermeden düzenlenen mesajlar
Birçok mesajıma baktım, moderatör tarafından düzenlendi yazıyordu ancak bildirim görememiştim. Hatırlıyorum da neyse ne desem işin ucu tartışmaya gidecek zaten. Biz sadece adil bir ortam istemekteyiz, kolay gelsin.

Birçok mesajıma baktım, moderatör tarafından düzenlendi yazıyordu ancak bildirim görememiştim.
Sanırım yeni geldi bu sistem. Daha önce çok olmasa da birkaç kez -özellikle mobilden yazarken- hata yaptığımda düzenleme yapılmıştı. Orada bildirim almamıştım ama ilk defa karşılaştım ben de.

Üstadım, siz bizi ne kadar sevip sayıyorsanız biz de sizi o kadar sevip sayıyoruz. Şahsi konuşmam gerekirse yönetimden hiç kimse ile bir derdim yok. Ama yine söylüyorum öyle şahıslara yetki vermişsiniz ki sanki babasının çiftliğinde at koşturuyor. Adamın o gün morali bozuksa biz de nasipleniyoruz ban yiyerek. Bakın yine söylüyorum elimde kanıt var silmedim, o cezayı yediğim zaman hakkımı önce her üye gibi burada aradım cevap alamadım. Gerekli yere ulaşınca haklı olduğum anlaşıldı ve gereken yapıldı. İnisiyatif kullanıp bazı cezaları revize ettiğinizi söylüyoruz, doğrudur ben sizin iyi yanlarınızı da yazarım. Bizzat bana ricamdan dolayı cezada indirim sağlandı. Demem o ki siz kendinizden, kendi vicdanınızdan emin olabilirsiniz. Peki yönetimdeki herkese kefil misiniz?
Herkes hata yapabilir fakat bu hata bir şekilde telafi edilebilir. Hatalı mı ceza verildi? Yeniden incelenir ve yeniden karar verilir. Ya ceza kalır ya da duruma göre silinir.

Sizin durumunuzu takip etmedim fakat rapor sisteminin yoğunluğundan ötürü vs. belki durumunuz unutulmuş olabilir. Zaten gerekli yere ulaşıp durumu düzelttirmişsiniz. Neredeyse 2 yıllık gibi bir süredir moderasyonun içindeyim ve şu an kadroda bulunan tüm süper moderatör arkadaşlara kefilim.
Mesleğinize laf edilince acaba siz nasıl tavır alırsınız? Laf edene de bir ceza vermeyip yazmasına izin vermek? Neyse size ne desem boş...
Mesleğime laf edilince “Klavye delikanlısı sen bana o şeyi yüzüme söylesene lan.” demeyeceğim kesin. Ben incelediğim zaman mesleğinize edilmiş bir küfür ve hakaret göremiyorum. Normal bir şekilde tartışmaya girilmiş.

Ama yine söylüyorum öyle şahıslara yetki vermişsiniz ki sanki babasının çiftliğinde at koşturuyor.
Geçenlerde bi' konu vardı görmüşsündür zaten, 69 sayfa boyunca vukuatı olan moderatörü savundular. Kendilerine gelince toz kondurmuyorlar.

Herkes hata yapabilir fakat bu hata bir şekilde telafi edilebilir. Hatalı mi ceza verildi? Yeniden incelenir ve yeniden karar verilir. Ya ceza kalır ya da duruma göre silinir.

Sizin durumunuzu takip etmedim fakat rapor sisteminin yoğunluğundan ötürü vs. belki durumunuz unutulmuş olabilir. Zaten gerekli yere ulaşıp durumu düzelttirmişsiniz. Neredeyse 2 yıllık gibi bir süredir moderasyonun içindeyim ve şu an kadroda bulunan tüm süper moderatör arkadaşlara kefilim.

Samimiyetinize güveniyorum ancak yaşadıklarımdan yola çıkarak ben de konudaki diğer arkadaşlar gibi "hala" bazen de olsa adaletsiz davranıldığını düşünüyorum. Umarım bu fikrimin değiştiği günleri de görürüm. Ancak bazı yönetici arkadaşlar meseleleri daha basit halledebilecekken ellerindeki yetkiye istinaden cezayı yapıştırıp geçmeyi tercih ediyor ve biz bunun peşine düşünce bir ceza daha alıyoruz. Yani "Hatalı mı ceza verildi? Yeniden incelenir ve yeniden karar verilir. Ya ceza kalır ya da duruma göre silinir." cümlenize şu aşamada katılamıyorum. Burada yine şahsım adına konuşmam gerekirse faydalı olmaktan ve kaliteli zaman geçirmekten başka bir gayem yok. Burada geçirilen süre zarfında üyeler ve yönetim arasındaki ilişkilerin olumlu yönde değişmesi için bence tüm yönetici arkadaşların anlayışlarını biraz genişletmeleri gerekiyor. Size yaklaşımınız ve üslubunuz için teşekkür ederim.
Geçenlerde bir konu vardı görmüşsündür zaten, 69 sayfa boyunca vukuatı olan moderatörü savundular. Kendilerine gelince toz kondurmuyorlar.

Bilmiyorum, belki de ben burayı gözümde fazla büyütüyorum. Ama bence buraya yönetici olarak alınılmadan önce çok çok ince elenip sık dokunulmalı. Bazı arkadaşlar gerçekten yetki sarhoşu.

Bilmiyorum, belki de ben burayı gözümde fazla büyütüyorum. Ama bence buraya yönetici olarak alınılmadan önce çok çok ince elenip sık dokunulmalı. Bazı arkadaşlar gerçekten yetki sarhoşu.
Öyle zaten. Foruma her girdiğimde birisi yetkili oluyor ve o kişiyi forumda ilk defa görüyorum yetkisi olduğu için o da :D Hak eden insanlara yetki verilmiyor. Tabii bir de yetki sahibi olmadan önce düzgün bir kişi olup yetki sonrası bozulan insanlar da var...

Öyle zaten. Foruma her girdiğimde birisi yetkili oluyor ve o kişiyi forumda ilk defa görüyorum yetkisi olduğu için o da :D Hak eden insanlara yetki verilmiyor. Tabii bir de yetki sahibi olmadan önce düzgün bir kişi olup yetki sonrası bozulan insanlar da var...

Neyse, yazılacak şeyler yazıldı. Söylenecek her şey söylendi. Konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok. Zira bu konunun açılma amacı şu an konuşulanlar değil. Umarım herkes bu konuşmalardan üzerine düşen mesajları almıştır. Özetle, ben burayı seviyorum ve herkes için adil bir ortam istiyorum. Adaletli ve eşitlikçi bir yönetim istiyorum. Sevgiler, saygılar.

Geri
Yukarı