Technopat'ın yaş ortalaması kaç?

Kaç yaşındasınız?

• 10-

Oy: 27 3,6%
  • 10-15

Oy: 190 25,3%
  • 16-21

Oy: 370 49,2%
  • 22-27

Oy: 112 14,9%
  • 28-33

Oy: 23 3,1%
  • 33-38

Oy: 6 0,8%
  • 39-44

Oy: 3 0,4%
  • 45+

Oy: 21 2,8%

• Oy verenlerin toplamı
    752
Merakımdan soruyorum, konularda gördüğüm kadarıyla yaşa fazla takıyorsunuz. Sebebi nedir?
Forumdaki çoğu genç, büyüklerden daha aktif, gözlemlerime göre.

İnsanları yaşına göre değil de, üslubuna ve bilgisine göre yargılamak daha iyi olur bence.

Kimseyi yargılamadım. Gerçek neyse onu söyledim. Yaş bir insanın olgunlaşması adına çok büyük bir etkendir. Bu öznel değil nesnel bir şeydir. Üstüne tartışılamaz dahi. Bunu yaşınız ilerlediği zaman daha iyi anlarsınız. Kendim adına da bu geçerli. Yaşınız ilerledikçe kendinizle olan farkı zaten göreceksiniz. O zaman dersiniz forumda palamut diye bir herif vardı harbiden doğru diyormuş diye. Genel olarak sizin yaşınızdaki çocukların %95'i bırak mantıklı konuşmayı düşünemiyor bile. Türkiye'deki aile eğitiminin de genel olarak yap çocuğu ver telefonu olduğunu düşünürsen anlarsın. Çalıştığım şirkette sosyal medya uzmanlığı da yaptım. Emin ol Türkiye'deki çocukların çoğu çekilmez. Bunu internette veri şirketlerinin araştırmalarından da görebilirsin. Ve evet bu site de genel olarak çocuk kitle aşırı fazla ve yine söylüyorum bu çocukların tamamı değil ama geneli gittiği her yeri çer çöplüğe dönüştürüyor. Üzücü ama bu site de böyle maalesef.

Kimseyi yargılamadım. Gerçek neyse onu söyledim. Yaş bir insanın olgunlaşması adına çok büyük bir etkendir. Bu öznel değil nesnel bir şeydir. Üstüne tartışılamaz dahi. Bunu yaşınız ilerlediği zaman daha iyi anlarsınız. Kendim adına da bu geçerli. Yaşınız ilerledikçe kendinizle olan farkı zaten göreceksiniz. O zaman dersiniz forumda palamut diye bir herif vardı harbiden doğru diyormuş diye. Genel olarak sizin yaşınızdaki çocukların %95'i bırak mantıklı konuşmayı düşünemiyor bile. Türkiye'deki aile eğitiminin de genel olarak yap çocuğu ver telefonu olduğunu düşünürsen anlarsın. Çalıştığım şirkette sosyal medya uzmanlığı da yaptım. Emin ol Türkiye'deki çocukların çoğu çekilmez. Bunu internette veri şirketlerinin araştırmalarından da görebilirsin. Ve evet bu site de genel olarak çocuk kitle aşırı fazla ve yine söylüyorum bu çocukların tamamı değil ama geneli gittiği her yeri çer çöplüğe dönüştürüyor. Üzücü ama bu site de böyle maalesef.
Ben mantıklı konuştuğumu düşünüyorum açıkçası. Ama haklısınız, yaş arttıkça olgunlaşır insan. Bazıları da büyüklerden daha bile olgun olur.
Çekilmez bir insan olup olmadığımı foruma sormak lazım, ben doğru cevabı veremem.

Özellikle buradakiler 7-8 yaşındaki çocuk gibi oynadığı oyuna güzel değil deyince ağlıyorlar.

Ben mantıklı konuştuğumu düşünüyorum açıkçası. Ama haklısınız, yaş arttıkça olgunlaşır insan. Bazıları da büyüklerden daha bile olgun olur.
Çekilmez bir insan olup olmadığımı foruma sormak lazım, ben doğru cevabı veremem.

"Bazıları büyükler" dediğin insanlar genelde ahmak insanlar oluyor bu net. Ahmak insandan herkes üstün olur. Hayvan da ahmak insanlardan üstündür. Ayrıca bilgili olmakla olgun olmak arasında dağlar kadar fark var. İnternette araştırarak oturduğun yerden birçok bilgiyi edinebilirsin fakat edindiğin bilgiyi yaşayarak tecrübe edersin. 10-15 yaşlarında bir çocuk en fazla ne yaşamış olabilir hayat hakkında (çok çok ekstrem durumlar dışarısında)? Ben de ufakken büyüyünce anlarsın diyen büyüklerime hep kızardım ama kesinlikle unutmayın büyüyünce gerçekten anlıyorsunuz. Her şeyi daha net görmeye başlıyorsun yaş ilerledikçe. Ben bilinçli bir çevrede büyüdüm. Ahmak yetişkinlerin himayesinde büyüyen çocuklar için aynı şeyleri söylemem tabii. Sadece üzücü diyebilirim. Çevrenizdeki yetişkinlerin bilinçli ve iyilik düşünür insanlar olduğuna eminseniz sözlerinden pek çıkmayın derim. Yaşımın ilerlemesine rağmen hala daha keşke zamanında babamın şu dediklerini de yapsaymışım, dinleseymişim diyorum :)

"Bazıları büyükler" dediğin insanlar genelde ahmak insanlar oluyor bu net. Ahmak insandan herkes üstün olur. Hayvan da ahmak insanlardan üstündür. Ayrıca bilgili olmakla olgun olmak arasında dağlar kadar fark var. İnternette araştırarak oturduğun yerden birçok bilgiyi edinebilirsin fakat edindiğin bilgiyi yaşayarak tecrübe edersin. 10-15 yaşlarında bir çocuk en fazla ne yaşamış olabilir hayat hakkında (çok çok ekstrem durumlar dışarısında)? Ben de ufakken büyüyünce anlarsın diyen büyüklerime hep kızardım ama kesinlikle unutmayın büyüyünce gerçekten anlıyorsunuz. Her şeyi daha net görmeye başlıyorsun yaş ilerledikçe. Ben bilinçli bir çevrede büyüdüm. Ahmak yetişkinlerin himayesinde büyüyen çocuklar için aynı şeyleri söylemem tabii. Sadece üzücü diyebilirim.

Şimdiki gençler hayatın ne olduğunu bilmiyorlar gençlikleri üniversiteden mezun olasıya kadar oyun oynamakla geçiyor çok kötü bir durum. İyi ki öyle değiliz.

Şimdiki gençler hayatın ne olduğunu bilmiyorlar gençlikleri üniversiteden mezun olasıya kadar oyun oynamakla geçiyor çok kötü bir durum. İyi ki öyle değiliz.

Oyun oynasın, bu forumda takılsın o sorun değil. Fakat gözetim altında yapılmalı. Ben hayatımda ilk telefonumu lise 3'teyken elime aldım. Aileler bu kadar küçük yaşlardaki çocukları denetlemediği zaman ve bu sosyal mecraların sınırsız bir anonimliğe sebebiyet vermesinden dolayı çocuk sosyal medyada ne görürse taklit etmeye ne görürse inanmaya başlar. Düzgün bir çocuk olsa bile bozulmaya başlar. Sosyal medya hem iyi hem çöp bir yerdir. Evladını boş bırakırsan artık şansına ya iyi olana gider ya çöpe atlar. Biraz da haylaz ve sıkıntılı bir çocuksa tamam. Vatan'a millete bela başka bir şey değil. İş ailede bitiyor. Ailesine gerek kalmadan da bunları yapabilen çocuklar yok mu? Var. Ama 100 taneden belki 2-3 tane çıkıyordur 5 bile değil.

Geri
Yukarı