Technopat'ta geçiştirmek için yanlış bilgi vermek yasak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cyberbug 2077

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler. Bazen güvenlik konularında çok konu açtığım için bir daha konu açmayayım diye yanlış bilgi vermiş olabilirler mi diye düşünüyorum. Bu yanlış mı? Technopat'ta geçiştirmek için yanlış bilgi söylemek kurallara aykırı mı ve herkes bunun bilincinde mi?

Forumun amaçlarından birisi bilgi paylaşımı yapmak, yanlış bilgi hiç bir yerde olmadığı gibi burada da hoş karşılanmaz. Yazılı olarak yasak mı bilmiyorum ama bana göre yasak olmalı.

@393654

Kural 11: Bir bilgiyi paylaşmadan önce bilginin kaynağından güncelliğini kontrol edin. Teknoloji sürekli ilerliyor, doğru bildiğiniz yanlış olabiliyor. Kullanıcılara konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yanlış tavsiye vermek ceza nedenidir.

Yasak kısacası.

Bilgisi olmayan zaten yazmaz. Geçiştirme diye bir şey neden yapılsın ki. Her konuya cevap yazmak zorunda değilsiniz.

Bilgisi olmayan zaten yazmaz. Geçiştirme diye bir şey neden yapılsın ki. Her konuya cevap yazmak zorunda değilsiniz.

Hocam bilmiyorum bazen ben çok konu açtığım için gelen cevaplardan falan daha konu açmamam için geçiştiriliyormuşum gibi hissediyorum.

Forum kurallarına göre yanlış bilgi vermek zaten yasak ve ona göre de cezası var.

"Herkes" bunun bilincinde olamaz bunun bilincinde olmayanları rapor ederseniz gerekenler yapılır zaten.

Forumun amaçlarından birisi bilgi paylaşımı yapmak, yanlış bilgi hiçbir yerde olmadığı gibi burada da hoş karşılanmaz. Yazılı olarak yasak mı bilmiyorum ama bana göre yasak olmalı.

Bence de yasak değilse de yasak olmalı.

Hocam bilmiyorum bazen ben çok konu açtığım için gelen cevaplardan falan daha konu açmamam için geçiştiriliyormuşum gibi hissediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı